Komerční prezentace Aktual.: 26.10.2024 23:08

Praha – Fotbalisté Českých Budějovic ve 13. kole první ligy podlehli doma Hradci Králové 0:2 a jako jediní dál čekají na premiérové vítězství v sezoně nejvyšší soutěže. Liberec v dlouhé přesilovce deklasoval Slovácko 4:0, Ostrava si upevnila čtvrté místo v tabulce vydřenou výhrou 3:2 v Pardubicích, kde skončil trenér Jiří Saňák. Olomouc se v oslabení rozešla s Jabloncem bez branek.

„Votroky“ poslal v Budějovicích do vedení v závěru úvodního dějství Jakub Kučera a pojistku přidal ve třetí minutě nastavení střídající Matěj Koubek. Královéhradečtí v lize Dynamo porazili popáté za sebou. Východočeši zvítězili po třech kolech a poskočili na sedmé místo neúplné tabulky. Trenérovi Davidu Horejšovi vyšel souboj proti bývalému klubu. Jihočeši zůstali s jediným bodem beznadějně poslední.

Liberec doma podruhé za sebou vstřelil Slovácko čtyři branky a bodoval po dvou prohrách. O branky se postarali výhradně cizinci. V prvním poločase se trefili postupně Santiago Eneme, Ivan Varfolomejev a z penalty Lubomír Tupta, po přestávce Aziz Kayondo. Tým z Uherského Hradiště hrál od 31. minuty bez vyloučeného kapitána Stanislava Hofmanna.

Liberec si v sedmém domácím zápase ligové sezony připsal teprve druhé vítězství a částečně odčinil debakl 0:5 v derby od Jablonce. Slovan si v nejvyšší soutěži připsal nejvýraznější výhru od předloňského května. Slovácko podruhé za sebou utrpělo porážku a neskórovalo. Liberec se v neúplné tabulce posunul na devátou příčku o bod za svého soupeře.

Pardubičtí vedli nad Baníkem od 15. minuty díky penaltě Tomáše Zlatohlávka, hosté ale ve druhé půli otočili skóre zásluhou střídajícího Filipa Kubaly a proměněného pokutového kopu Ewertona. Za Východočechy odpověděl střídající Vojtěch Patrák, v deváté minutě nastavení však rozhodl o triumfu favorita další příchozí hráč z lavičky Matěj Šín.

Slezané vyhráli po dvou kolech a upevnili si čtvrté místo v tabulce. Pardubice šest ligových zápasů za sebou kol nezvítězily, z toho pětkrát utrpěly porážku a výsledkové trápení odnesl trenér Saňák, kterého vedení klubu odvolalo.

Olomouc hrála proti Jablonci od páté minuty nastavení první půle bez vyloučeného kapitána Radima Breiteho, přesto neinkasovala a udržela si páté místo v tabulce o bod před svým soupeřem. Hanáci v nejvyšší soutěži se Severočechy popáté za sebou neprohráli. Sigma nicméně v posledních třech kolech nezvítězila a podruhé po sobě remizovala. Jablonečtí venku získali už 11 z celkových 18 bodů v ligové sezoně.

V neděli jsou na programu zbylá čtyři utkání kola. Vedoucí tým tabulky Slavia přivítá v pražském derby Duklu a bude hájit pozici jediného neporaženého týmu v soutěži. Ve večerním šlágru bude třetí Plzeň hostit v přímém souboji o druhé místo obhájce titulu Spartu.

13. kolo první fotbalové ligy:

Slovan Liberec – 1. FC Slovácko 4:0 (3:0)

Branky: 15. Eneme, 37. Varfolomejev, 44. Tupta z pen., 57. Kayondo. Rozhodčí: Petřík – Kubr, Pečenka – Černý (video). ŽK: Varfolomejev – Kim Sung-pin, Sinjavskij. ČK: 31. Hofmann (Slovácko). Diváci: 2345.

FK Pardubice – Baník Ostrava 2:3 (1:0)

Branky: 15. Zlatohlávek z pen., 81. Patrák – 62. Kubala, 72. Ewerton z pen., 90.+9 Šín. Rozhodčí: Beneš – Hájek, Váňa – Kocourek (video). ŽK: Saňák (trenér) – Frydrych, Aririerisim. Diváci: 3326.

Dynamo České Budějovice – FC Hradec Králové 0:2 (0:1)

Branky: 45.+1 Kučera, 90.+3 Koubek. Rozhodčí: Všetečka – Hrabovský, Matoušek – Starý (video). ŽK: Hubínek – Spáčil. Diváci: 1985.

Sigma Olomouc – FK Jablonec 0:0

Rozhodčí: Szikszay – Mokrusch, Pochylý – Berka (video). ŽK: Fiala, Mikulenka, Dohnálek, Spáčil – Nebyla, Cedidla. ČK: 45.+5 Breite (Olomouc). Diváci: 3120.