Komerční prezentace Aktualizace: 7.04.2024 20:31

Praha – Fotbalisté pražské Sparty v 27. kole první ligy doma pouze remizovali s Mladou Boleslaví 1:1 a v tabulce ztrácejí bod na vedoucího městského rivala Slavii. Středočeši vedli na Letné po vlastní brance Kaana Kairinena, v závěru první půle vyrovnal Veljko Birmančevič. Od 59. minuty dohrávali obhájci titulu bez vyloučeného Ángela Preciada. Ostrava zvítězila v Jablonci 3:2 a upevnila si čtvrté místo v tabulce. Baník v lize zvítězil na jablonecké Střelnici poprvé od roku 2006 a po 19 marných pokusech. Ondrášek zajistil fotbalistům Českých Budějovic remízu 1:1 v Pardubicích. Hradec Králové zvítězil v Teplicích 1:0 a ovládl i druhý vzájemný duel v sezoně. Teprve druhou venkovní výhru v ročníku nejvyšší soutěže zařídil „Votrokům“ gólem v šesté minutě útočník Daniel Vašulín.

Výsledky 27. kola první fotbalové ligy

FK Jablonec – Baník Ostrava 2:3 (1:2)

Branky: 45.+1 Hollý, 79. Černák – 11. Klíma, 24. Kpozo, 61. vlastní Tekijaški. Rozhodčí: Berka – Vlček, Slavíček – Adámková (video). ŽK: Kratochvíl, Hollý, F. Souček, Martinec – Boula, Kpozo. Diváci: 2518.

FK Teplice – FC Hradec Králové 0:1 (0:1)

Branka: 6. Vašulín. Rozhodčí: Pechanec – Dobrovolný, Pfeifer – Zelinka (video). ŽK: Chaloupek, Jásir, Mareček – Krejčí, Klíma, Kučera, Kodeš, Harazim, Pudhorocký. Diváci: 4629.

FK Pardubice – Dynamo České Budějovice 1:1 (1:0)

Branky: 5. Surzyn – 80. Ondrášek. Rozhodčí: Radina – Hurych, Dohnálek – Kocourek (video). ŽK: Krobot, Surzyn, Solil, Černý – Králik, Lazič, Tranziska, Alli. Diváci: 3131.

Sparta Praha – FK Mladá Boleslav 1:1 (1:1)

Branky: 44. Birmančevič – 20. vlastní Kairinen. Rozhodčí: Rouček – Kříž, Leška – Volek (video). ŽK: Vitík, Priske (trenér) – Matějovský, Kušej, Mikulec, Pulkrab. ČK: 59. Preciado (Sparta). Diváci: 17.009.