Komerční prezentace Aktualizace: 31.07.2024 23:08

Paříž – Česká výprava na olympijských hrách v Paříži dál čeká na první medaili. Vodní slalomářka Gabriela Satková vyhrála v závodu kanoistek kvalifikaci i semifinále, ale na stupně vítězů nakonec nedosáhla, po chybách ve finále skončila sedmá. O místo lepší byla osmnáctiletá cyklistka Iveta Miculyčová ve freestyle BMX. Daří se českým tenistům ve čtyřhrách a muži už mají jistá dvě semifinále.

Na antukových dvorcích Roland Garros naopak dohrála wimbledonská vítězka Barbora Krejčíková, která ve čtvrtfinále podlehla Slovence Anně Karolíně Schmiedlové. Deblům se však dařilo. Dvě semifinále si zahraje Tomáš Macháč – s Adamem Pavláskem i Kateřinou Siniakovou. S Pavláskem porazili nasazené dvojky Kevina Krawietze a Tima Pütze z Německa po obratu 3:6, 6:1, 10:5, se Siniakovou ve čtvrtfinále mixu 7:5, 6:2 japonský pár Kei Nišikori, Ena Šibaharaová.

Krejčíková si částečně spravila chuť v deblu se Siniakovou. Český pár prošel do čtvrtfinále a dál živí šanci na obhajobu zlata z Tokia. Uspěly také Karolína Muchová a Linda Nosková, které otočily duel s Američankami Coco Gauffovou a Jessicou Pegulaovou a turnajové jedničky zdolaly 2:6, 6:4, 10:5. Češky jsou v opačné polovině pavouka.

Jiří Přívratský se probojoval do čtvrtečního finále třípolohové střelby z malorážky. Třiadvacetiletý reprezentant obsadil na střelnici v Chateauroux s 590 body poslední postupové osmé místo. Díky pomocným kritériím (35:32) předčil i krajana Petra Nymburského, který měl stejné celkové skóre, ale skončil na nepostupové deváté příčce.

Finále pojedou také veslaři Miroslav Vraštil a Jiří Šimánek, kteří budou na dvojskifu lehkých vah v pátek usilovat o obhajobu nebo vylepšení čtvrtého místa z Tokia. Pavlína Flamíková s Radkou Novotníkovou na dvojce bez kormidelnice do bojů o medaile neprošly, čeká je start ve finále B.

Triatlonisté se kvůli zhoršené kvalitě vody v Seině dlouho obávali o osud olympijských bojů. V minulých dnech nemohli v řece trénovat, nakonec se ale závodilo. Zvítězili domácí Cassandre Beaugrandová a Brit Alex Yee, Petra Kuříková 29. místem vylepšila o jednu příčku výsledek z Tokia.

Lukostřelecká mistryně světa Marie Horáčková prohrála ve 2. kole s Korejkou Nam So-hjon 3:7 a obsadila dělené 17. místo. Se zlatou medailistkou ze soutěže družstev prohrála vlajkonoška české výpravy dva z pěti setů, zbývající tři skončily remízou. Horáčková, která v kvalifikaci obsadila 31. místo z 64 lukostřelkyň, se nepřiblížila senzačnímu výsledku z loňského MS v Berlíně.

Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner si poradili s Rakušany Julianem Hörlem a Alexanderem Horstem 21:18, 21:13 a po druhé výhře si zajistili postup do play off. Naopak Barbora Hermannová s Marií-Sárou Štochlovou pod Eiffelovou věží nestačily ani na německou dvojici Svenja Müllerová, Cinja Tillmannová, podlehly 17:21, 9:21.