Komerční prezentace Aktual.: 25.08.2024 19:16

Praha – Fotbalisté Ostravy v šestém kole první ligy zvítězili doma nad Libercem 2:0. Nováček Dukla si poradila s posledními Českými Budějovicemi 3:0, Jihočeši jako jediní v sezoně nejvyšší soutěže stále nebodovali. Utkání Mladá Boleslav – Slavia a Plzeň – Olomouc byla kvůli odvetám 4. předkola evropských pohárů odložena.

Ostrava proti Liberci vyjádřila zlepšený výkon z druhé půle trefami Erika Prekopa a Ewertona a v sezoně nejvyšší soutěži vyhrála doma i potřetí. Baník, který ve středu v Karviné odehraje odložené utkání, je v neúplné tabulce šestý. Slovan nezvítězil ve čtvrtém z posledních pěti kol a patří mu devátá pozice.

Nováčka Duklu poslal proti Budějovicím do vedení v 57. minutě premiérovým gólem v nejvyšší soutěži Štěpán Šebrle a záhy zvýšil Muris Mešanovič. V první minutě nastavení přidal pojistku při svém ligovém debutu Martin Ambler. Celek z Julisky bodoval po třech kolech a posunul se na 13. místo. Poslední Dynamo zůstává jako jediný tým bez bodu.

Dukla zdolala České Budějovice doma v lize počtvrté za sebou. V této sezoně tam získala všech šest bodů. Jihočeši nezvítězili v nejvyšší soutěži podesáté v řadě, na výhru na hřištích soupeřů čekají už 31 duelů.

V sobotu se odehrály čtyři zápasy. Obhájce titulu Sparta remizovala doma se Slováckem 2:2 a jako poslední tým v ligové sezoně ztratila body. Jablonec zvítězil 2:1 na hřišti Bohemians 1905, Pardubice ve východočeském derby zdolaly Hradec Králové taktéž 2:1 a Karviná uspěla v Teplicích 3:1.

Statistika nedělních zápasů 6. ligového kola:

Baník Ostrava – Slovan Liberec 2:0 (0:0)

Branky: 48. Prekop, 54. Ewerton. Rozhodčí: Szikszay – Kubr, Volf – Berka (video). ŽK: Chaluš, Kubala – Kayondo, Nyarko, Ševinský. Diváci: 7737.

Dukla Praha – Dynamo České Budějovice 3:0 (0:0)

Branky: 57. Šebrle, 63. Mešanovič, 90.+1 Ambler. Rozhodčí: Rouček – Kříž, Leška – Pechanec (video). ŽK: Ullman, Ludvíček, Kozma – Šigut. Diváci: 2472.