Komerční prezentace Aktual.: 24.08.2024 22:49

Praha – Fotbalisté Sparty v utkání 6. ligového kola pouze remizovali doma se Slováckem 2:2 a poprvé v sezoně nejvyšší soutěži nezvítězili. Obhájce titulu vede neúplnou tabulku o tři body před Plzní a Slavií, které před odvetou 4. předkola evropských pohárů o víkendu nehrají a mají zápas k dobru. V ligovém ročníku už není žádný stoprocentní tým. Pardubice porazily ve východočeském derby Hradec Králové 2:1, Jablonec stejným poměrem vyhrál v Ďolíčku nad Bohemians 1905 a Karviná zvítězila v Teplicích 3:1.

Slovácko na Letné dvakrát vedlo poté, co se v prvním poločase trefili Vlasij Sinjavskij a Michael Krmenčík. Favorit pokaždé srovnal, v úvodním dějství se prosadil Asger Sörensen a v závěru z penalty střídající Veljko Birmančevič.

Sparta sice v nejvyšší soutěži posedmnácté za sebou neprohrála, doma však poprvé v sezoně nezvítězila. Pražané se nedokázali ideálně naladit na úterní odvetu závěrečného 4. předkola Ligy mistrů s Malmö, proti němuž budou hájit náskok 2:0 z venkovního duelu. Slovácko bodovalo se Spartou poprvé po třech zápasech, v úvodu sezony doma remizovalo také se Slavií. Celek z Uherského Hradiště čtyři kola po sobě neprohrál a v tabulce je sedmý.

Ve východočeském derby se vše podstatné odehrálo až po změně stran. Domácí poslal do vedení ihned po přestávce Vojtěch Patrák, v 53. minutě navíc hostující stoper Tomáš Petrášek dostal červenou kartu. „Votroci“ dohrávali v deseti už potřetí v sezoně. Navzdory oslabení zásluhou Filipa Čiháka rychle vyrovnali, v 80. minutě však rozhodl o triumfu domácích kapitán Kamil Vacek.

Pardubice zvítězily teprve podruhé v ligové sezoně a po dvou porážkách. S „Votroky“ doma v nejvyšší soutěži neprohrály ani ve čtvrtém utkání a figurují na 12. místě neúplné tabulky. Hradec od začátku ročníku střídá domácí vítězství s venkovní porážkou a je šestý.

Jablonec na stadionu Bohemians 1905 otočil stav. Ve 14. minutě Júsuf Hilál proměnil penaltu, ale ještě do přestávky vyrovnal přesnou hlavičkou Dominik Hollý a po změně stran rozhodl o třech bodech pro hosty Bienvenue Kanamikana.

Severočeši podruhé za sebou zvítězili venku a Pražany v lize porazili poprvé po třech letech a šesti zápasech. V neúplné tabulce se posunuli na čtvrté místo. „Klokani“ doma podruhé po sobě prohráli 1:2 a zůstali devátí.

Karviná si připsala druhou výhru v sezoně a opět venku. Slezané vedli v Teplicích od čtvrté minuty po gólu Amara Memiče a v 53. minutě zaznamenal druhou branku v ročníku i Filip Vecheta. Poté zvýšil premiérovou trefou v nejvyšší soutěži Denny Samko a v 90. minutě jen zkorigoval skóre Abdallah Gning.

Karviná bodovala po dvou porážkách a v Teplicích zvítězila v nejvyšší soutěži poprvé, povedlo se jí to na devátý pokus. Severočeši prohráli sedmý z posledních osmi ligových zápasů. Slezané, kteří mají k dobru středeční dohrávku proti Ostravě, figurují v neúplné tabulce na 13. místě. „Skláři“ zůstali na třech bodech a jsou předposlední.

V neděli se kvůli dvěma odložených zápasům odehrají jen duely Ostravy s Libercem a Dukly Praha s Českými Budějovicemi.

Statistika sobotních zápasů 6. ligového kola:

Bohemians Praha 1905 – FK Jablonec 1:2 (1:1)

Branky: 14. Hilál z pen. – 35. Hollý, 58. Kanakimana. Rozhodčí: Nehasil – Mokrusch, Hrabovský – Zelinka (video). ŽK: Nebyla, Tekijaški, Krulich (všichni Jablonec). Diváci: 4228.

Sparta Praha – 1. FC Slovácko 2:2 (1:2)

Branky: 20. Sörensen, 79. Birmančevič z pen. – 17. Sinjavskij, 24. Krmenčík. Rozhodčí: Orel – Hájek, Váňa – Kocourek (video). ŽK: Ndefe, Hofmann, Doski, Blahút, Daníček (všichni Slovácko). Diváci: 16.723.

FK Teplice – MFK Karviná 1:3 (0:1)

Branky: 90. Gning – 4. Memič, 53. Vecheta, 74. Samko. Rozhodčí: Volek – Nádvorník, Caletka – Berka (video). ŽK: Mičevič, Jukl – Žák, Vecheta, Planka, Moses. Diváci: 3268.

FK Pardubice – FC Hradec Králové 2:1 (0:0)

Branky: 47. Patrák, 80. Vacek – 56. Čihák. Rozhodčí: Černý – Paták, Podaný – Machálek (video). ŽK: Šehič, Simon, Krobot, Vacek, Stejskal – Petrášek, Čihák, Klíma, Mihálik, Rolko (asistent trenéra). ČK: 52. Petrášek. Diváci: 4276.