Aktual.: 22.06.2026 13:24
Berlín – Den po triumfu ve dvouhře získala Linda Nosková na trávě v Berlíně také titul ve čtyřhře. Česká tenistka triumfovala po boku Rusky Jekatěriny Alexandrovové a vybojovala první deblovou trofej na WTA Tour.
Turnaj se dohrával až dnes kvůli víkendovému dešti. V neděli se stihlo pouze finále dvouhry, v němž Nosková zdolala světovou čtyřku Jessicu Pegulaovou z USA.
Nosková s Alexandrovovou dnes musely nejprve zvládnout dohrávku semifinále proti Quinn Gleasonové z USA a Ulrikke Eikeriové z Norska, jež bylo už v sobotu přerušeno za stavu 3:3 ve druhém setu. Česko-ruský pár vyhrál 6:3, 7:6 a krátce poté nastoupil k finále proti třetí nasazené dvojici Sara Erraniová, Nicole Melicharová-Martinezová.
Nad Italkou a Američankou českého původu Nosková s Alexandrovovou zvítězily 6:2, 6:4 a získaly první společný titul. Pro jednadvacetiletou vsetínskou rodačku to je premiérový deblový triumf v kariéře, předchozí dvě finále na WTA Tour prohrála.
Tenisový turnaj žen v Berlíně
(tráva, dotace 1,206.446 eur)
Čtyřhra – semifinále:
Nosková, Alexandrovová (ČR/Rus.) – Gleasonová, Eikeriová (USA/Nor.) 6:3, 7:6 (9:7).
Finále:
Nosková, Alexandrovová – Erraniová, Melicharová-Martinezová (3-It./USA) 6:2, 6:4.
‚;
} else {
let zoneId = ‚78406‘;
zoneId = (zoneType === ‚autonaelektrinu‘) ? ‚230106‘ : zoneId;
div.innerHTML = “;
}
}













