Komerční prezentace Aktual.: 15.09.2024 01:04

Řím – Fotbalisté AC Milán čtyřmi góly během první půlhodiny deklasovali Benátky a s výsledkem 4:0 slavili ve 4. kole první vítězství v ligové sezoně. Nováček z Coma ztratil v utkání s Boloňou dvougólový náskok a remizoval 2:2. V nastavení vyrovnal Samuel Iling Junior.

AC Milán poslal do vedení už ve druhé minutě Hernández, když z ostrého úhlu prostřelil brankáře Joronena. Po čtvrt hodině hry zvýšil na 2:0 svou premiérovou brankou v dresu „Rossoneri“ záložník Fofana, jenž do Milána přestoupil v létě z Monaka.

Hosté z Benátek pak domácímu týmu darovali dva pokutové kopy po faulech Joronena a Schingtenneho. První penaltu proměnil ve 25. minutě Pulisic a druhým premiérovým střelcem v týmu AC se o čtyři minuty později stal Abraham. Anglický útočník v Miláně hostuje z AS Řím.

Premiérovou výhru na lavičce AC si tak připsal nový trenér Paulo Fonseca. Jeho svěřenci nasázeli čtyři branky za úvodní půl hodinu poprvé od roku 1958.

Como si doma vybudovalo dvoubrankové vedení díky vlastní brance Casaleho z páté minuty a trefě Cutroneho z úvodu druhé půle. Boloňa snížila čtvrt hodiny před koncem zásluhou Castra a v nastavení srovnal obstřelem střídající Iling Junior. Oba týmy v lize stále čekají na první výhru a Boloni se nedaří navázat na historickou minulou sezonu, v níž se poprvé probojovali do Ligy mistrů. Como se do Serie A vrátilo po 21 letech a zatím získalo body jen za dvě remízy.

Juventus remizoval na půdě Empoli 0:0 a se zápasem navíc se v čele tabulky o bod odpoutal od druhého Interu Milán.

Italská fotbalová liga – 4. kolo:

Como – Boloňa 2:2 (5. vlastní Casale, 53. Cutrone – 76. Castro, 90.+1 Iling Junior), Empoli – Juventus Turín 0:0, AC Milán – Benátky 4:0 (2. Hernández, 16. Fofana, 25. Pulisic z pen., 29. Abraham z pen.).