Komerční prezentace Aktualizace: 20.05.2024 08:23

Louisville (USA) – Americký golfista Xander Schauffele vyhrál PGA Championship a ve třiceti letech získal svůj první titul z turnajů kategorie major. Rodák ze San Diega navíc obešel hřiště v klubu Valhalla v Louisville s výsledkem 21 ran pod par, což je rekordní skóre na majorech.

Schauffele zahrál v neděli na závěr turnaje kolo na 65 úderů a díky birdie na poslední jamce porazil o jednu ránu krajana Brysona DeChambeaua. „Fakt jsem nechtěl jít s Brysonem do play off, bylo by to hodně práce. Řekl jsem si, tohle je moje šance. A využil jsem ji,“ uvedl k závěru Schauffele, jenž za výhru inkasoval 3,33 milionu dolarů.

Světová jednička Scottie Scheffler zakončil turnaj po turbulentním průběhu se 13 ranami pod par na děleném osmém místě. Vítěz dubnového Masters skončil v pátek před druhým kolem v policejní cele kvůli nerespektování pokynů při tragické dopravní nehodě.

PGA Championship, golfový turnaj kategorie major v Louisville (dotace 18,5 milionu dolarů, par 71):

1. Schauffele 263 (62+68+68+65), 2. DeChambeau (oba USA) 264 (68+65+67+64), 3. Hovland (Nor.) 266 (68+66+66+66), 4. Detry (Belg.) 269 (66+67+70+66) a Morikawa (USA) 269 (66+65+67+71), 6. Lowry (Ir.) 270 (69+69+62+70) a Rose (Angl.) 270 (70+67+64+69).