Komerční prezentace Aktualizace: 3.08.2024 14:53

Paříž – Australští tenisté Matthew Ebden a John Peers se stali olympijskými šampiony ve čtyřhře. V dnešním finále na pařížské antuce porazili po obratu americkou dvojici Austin Krajicek, Rajeev Ram 6:7, 7:6, 10:8. Duel vyhráli za dvě hodiny a čtyři minuty. O bronz právě hrají Tomáš Macháč s Adamem Pavláskem s turnajovými trojkami Taylorem Fritzem a Tommym Paulem z USA.

Nenasazení Australané, kteří před finálovým utkáním neztratili na turnaji ani set, otočili proti semifinálovým přemožitelům Tomáše Macháče a Adama Pavláska nepříznivý vývoj. První set ztratili Ebden s Peersem v tie-breaku (6:8) a ve druhé sadě prohrávali 1:3. V osmém gamu ale srovnali a zkrácenou hru tentokrát jasně ovládli 7:1.

Rozhodl super tie-break, v němž Australané získali od stavu 1:2 šest míčků po sobě a vypracovali si klíčový náskok. Krajicek s Ramem odvrátili v závěru tři mečboly a snížili na 8:9, ale další možnost na ukončení zápasu už Ebden s Peersem využili.

Stali se prvními australskými vítězi mužské dvouhry po 28 letech. Naposledy pod pěti kruhy triumfovali v Atlantě Todd Woodbridge a Mark Woodforde. Ebden úspěšně zakončil turnaj, v němž prohrál v 1. kole dvouhry s Novakem Djokovičem 0:6, 1:6.