10 nejlepších kempovacích míst v Evropě. Od vinařství po zaniklé hutě

1. Za vínem na Moravu

Stellplatz ve Velkých Bílovicích, kde vinař David Mádl vybudoval v sousedství vinic krásný obytný park s plným servisem, je velmi populární. Vinařství vyznává metodu přirozeného kvašení, víno má přirozenou chuť a vůni. Další místa jsou například ve vinařství San Marco v Mutěnicích, kde najdete nejvíce sklepů v jedné obci, a ve vinařství Reisten přímo pod Pálavou.

2. Industriální Německo

V průmyslové oblasti Porúří kousek od hranic s Nizozemskem byl v odstavených hutích zbudován Landschaftspark Duisburg . Bezplatná stání pro obytná auta a karavany jsou na konci parkoviště a noci tu bývají klidné. Park je podobný ostravskému Landeku, kde přenocování také nestojí moc.

3. Vylodění v Normandii

Francouzské město Arromanches bylo vyloďovací zónou spojeneckých vojsk. Přímo od své obytky na parkovišti Parking Rue du Calvaire uvidíte pozůstatky těchto tvrdých bojů. V okolním moři jsou stále zachovalé zbytky umělého přístavu Mulberry z roku 1944. A můžete navštívit i některý z velkých válečných hřbitovů.

Arromanches v Normadii, přímo z Parking Rue du Calvaire uvidíte pozůstatky vylodění Spojenců v roce 1944. FOTO CAMPERGURU

4. Baskické výhledy

Jaizkibel Mountain se nachází na severu Španělska u hranic s Francií. Hora je vysoká 543 metrů, táhne se podél pobřeží a svažuje se k moři. Získáte jedinečný výhled na Baskicko, Kantaberské moře a záliv Txingudi. Za jasného počasí uvidíte i vzdálenější Irún, Hodarribiu, Hendaye či slavný Biarritz.

Jaizkibel Mountain na severu Španělska nabízí nádherné výhledy.

5. Na farmu za svobodou

Fanoušky hippie stylu nadchne Rec.On Project ve španělském pohoří Sierra Nevada nedaleko krásného městečka Velez-Rubio. Přijedete na jednu noc a zůstáváte týdny. Načerpáte tu energii a výhledy na hory i unikátní klimatické podmínky dostanete jako bonus. Navíc každý host má ranní kávu a čerstvou bagetu denně zdarma. A večer sklenku místního vína.

Fanoušky hippie stylu nadchne Rec.On Project ve španělském pohoří Sierra Nevada nedaleko krásného městečka Velez-Rubio.

„Už balíte na vytouženou dovolenou? Zkontrolujte si raději pojištění auta i své, ať jste na cestách bez starostí. Jsou platná a pokrývají všechna rizika? Pokud jedete vlastním obytným autem, je kromě povinného ručení rozumné i havarijní pojištění. Připojistit se můžete i krátkodobě, třeba jen na letošní dovolenou – u Vansafe za výhodnou cenu už od 1 týdne. Já osobně nejvíc oceňuji asistenci na cestách, zajistí mi při nehodě např. náhradní ubytování a odtah ze zahraničí až domů,“ říká Karel Rössl z platformy Vansafe , která se dlouhodobě věnuje pojištění obytných aut.

„Pokud si auto půjčujete, hodí se pojištění kauce, kterou při pronájmu skládáte. Chrání vaši peněženku, když auto poničíte, a to včetně škod v interiéru. Vztahuje se například i na záměnu paliv, zničení pneumatik, ztrátu klíčů nebo odcizené vybavení. I k půjčenému autu si na termín dovolené můžete připojistit nadstandardní asistenční službu,“ doplňuje Rössl z platformy Vansafe .

6. Umění v přírodě

Mikki’s Place to Stay, oblíbený camperpark na jihu Portugalska v oblasti Algarve, vás úplně pohltí. V areálu je celoročně plno úžasných rostlin, zvířat a soch. Dobře se tu budou cítit umělci, inspirace je všudypřítomná. Navíc je zde přírodní bazén nabízející osvěžení těla.

Mikkis Place to Stay je oblíbený camperpark na jihu Portugalska v oblasti Algarve.

7. Pláže u oceánu

Playa de Punta Candor na západě Španělska se nachází kousek od místní vojenské základny a příbřežních procházkových parků. Bezplatné parkoviště pro karavany se službami je jen 200 metrů od pláže. Oficiální parkoviště města Rota s přívodem vody, výlevkou na šedou vodu i chemii, je bezvadným útočištěm. Jen v létě tu čekejte spíše plný stav.

8. Jen tak u vody

Obecní kemp ve vesnici Zborowo v Polsku funguje jako tranzitní bod mezi severem a jihem země. Můžete zde přespat na travnatém hřišti, využít čisté toalety, vykoupat se v jezeře, opalovat se na pláži, vyzkoušet plno sportovních aktivit či navštívit obrovské hřiště pro děti. Jedno přespání bývá bezplatné, delší pobyt je nutné si domluvit dopředu.

9. Setkání s živly v maríně

V centru francouzského města Charleville Mezières ležícího v blízkosti belgických hranic je pouze osm parkovacích míst, ale všechna s nádherným výhledem na přístav s jachtami. A pokud je plno, vedle se nachází velký zelený kemp. Do historické části města se spoustou pekáren, kaváren a restaurací (necelých 10 minut chůze) vede malebná stará lávka. Hlavní náměstí vypadá jako kopie pařížského Place des Vosges a je oblíbeným místem setkávání místních obyvatel i turistů.

10. V chorvatské zátoce

Ostrov Krk je protkaný rodinnými kempy jako Istra nebo Ježevac, ale i zde najdete výjimky jako je Punta Jerta na západní straně ostrova, kde je klid a soukromí. Není divu, že majitelka Katarina má každoročně obsazené celé léto. Je proto lepší rezervovat rok předem.

Ježevac na ostrově Krk, Chorvatsko.

O autorovi

Víťa Válka vystudoval grafický design a také sociologii. Snaží skloubit práci a cestování. Každý rok naloží svou ženu a dvě děti do obytné dodávky a utíká za sluncem na jih. Nejčastěji do Španělska, ale cestovali i po Balkáně. Na základě jeho cest vznikl přehled prověřených míst pro kempování Camperguru .

Partnerem rubriky je Vansafe, specialista na pojištění obytných aut i jejich posádek. Více čtěte ZDE .

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts