Autofotka týdne: Purosangue oficiálně, první obrázek SUV od Ferrari

0
281


Ferrari Purosangue


| foto: Ferrari

V Maranellu se ovšem všemi silami brání ho jako SUV označovat, mluví o něm jako o FUV (Ferrari Utility Vehicle). Při pohledu na proporce aut na špionážních fotkách je třeba dát Ferrari za pravdu, jen tak obyčejné auto na zvednutém podvozku a velkých kolech to není.

Svými proporcemi a siluetou se snaží všemi silami zamaskovat, že je vyšší než normální ferrari.

Automobilka v uplynulém týdnu publikum navnadila první oficiální vizualizací, která ukazuje příď nového modelu, který ponese jméno Purosangue. Stvrdili tak, že novinka dorazí v průběhu letošního roku.

Purosangue nebude prvním ferrari s pohonem všech kol, je však prvním oficiálním modelem značky s pěti dveřmi. Kombíkové ferrari 4×4 jménem FF následně přejmenované na GTC4Lusso mělo jen jeden pár dveří.

Víc se neví, je ovšem skoro jisté, že pod kapotu se dostane spalovací motor využívající elektrickou výpomoc. Zbývá otázka, zda do hybridní soustavy zapojili šestiválec z Ferrari 296 GTB nebo osmiválec. Mluví se ovšem i o variantě s dvanáctiválcem.

Neoficiální, ovšem jisté má být to, že mechanika nového modelu bude svébytná, nevyužije tedy ani platformu Maserati Levante, ani architekturu Giorgio, na které kromě Alf Romeo aktuálně vyjelo nové Maserati Grecale představené v tomto týdnu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno