Autofotka týdne: Putinovy limuzíny s uříznutou střechou defilovaly v Moskvě


Rusko slaví vojenskou přehlídkou Den vítězství. Ruský ministr obrany Sergej Šojgu. (9. května 2022)


| foto: AP

Superkabriolet pro ruské papaláše se představil Moskvě už v roce 2019, bylo to právě 9. května, kdy si Rusové připomínají vítězství nad nacisty ve druhé světové válce. Teď je Rusko ve válce proti Ukrajině a potažmo celému světu.

Přehlídkový kočár nově vytvořené značky Aurus vychází z limuzíny, kterou jsme si představili před nedávnem (čtěte zde).

V roce 2019 zahajovaly přehlídku dva kabriolety Aurus, tentokrát vyvezli z kremelských garáží pravděpodobně stejné kousky. Výroba limuzíny se vlastně za dlouhé roky ani pořádně nerozběhla, i přesto, že se plánoval její prodej boháčům. Podle všeho však není poptávka.

Otevřená provedení odvozené z limuzíny jménem Senat ovšem vznikla pouze pro přehlídkové účely, o produkci se neuvažuje. Aktuálně Aurus finišuje vývoj MPV, které pojme celý houf aparátčíků (to jsme ovšem psali už před třemi roky…). Nově ruský ministr průmyslu a obchodu Denis Manturov oznámil, že by se letos měla představit ještě jedna varianta Aurusu, velké SUV pojmenované Komendant.

Ale zpátky na Rudé náměstí: monumentální kabriolet s plátěnou střechou má pouze jeden pár prodloužených dveří, v útrobách pracuje stejné hybridní ústrojí s osmiválcem a celkovým výkonem 600 koní, který přenáší na všechna kola devítistupňový automat, jako má limuzína.

Podle neoficiálních informací má otevřený přehlídkový speciál oproti sedanu o dva centimetry snížený podvozek. Množství úprav se dočkal také interiér, stavitelé použili materiály, které odolají vodě, když přehlídku skrápí déšť. Pryč šlo také sedadlo spolujezdce, protože se předpokládá, že bude státník při přehlídce stát. Pro tyto účely také na rám čelního skla přibyla madlo a mikrofon, aby mohl pohlavár přednášet projevy z paluby vozu.

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts