Korea vyšetřuje Teslu kvůli dojezdové vzdálenosti jejích elektromobilů

0
71

Podle agentury Jonhap zaslal úřad automobilce zprávu, která uvádí, že Tesla u některých svých modelů, včetně vozu Model 3, zveličuje dojezdovou vzdálenost.

„Plánujeme uspořádat schůzku, abychom rozhodli o rozsahu sankcí vůči této automobilce,“ řekl agentuře Reuters nejmenovaný představitel antimonopolního úřadu.

Tesla na svých internetových stránkách uvádí, že její elektromobil Model 3 dokáže na jedno nabití urazit 528 kilometrů. Jihokorejský antimonopolní úřad nicméně upozorňuje, že dojezdová vzdálenost může být nižší, pokud teplota klesne pod bod mrazu.

Podle analytiků může určitý pokles dojezdové vzdálenosti v chladném počasí zaznamenat většina vozidel s elektrickým pohonem.

Tesla, v jejímž čele stojí podnikatel Elon Musk, je v současnosti nejhodnotnější automobilkou na světě. Z hlediska celkového objemu prodeje ovšem výrazně zaostává za tradičními výrobci automobilů, jako je Toyota, General Motors či Volkswagen. Loni Tesla dodala na trh 936 172 elektromobilů, což bylo o 87 procent více než v předchozím roce. Toyota, která je největším prodejcem aut na světě, loni prodala 10,5 milionu vozů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno