Na sraz amerických pijáků benzinu dorazili dřevorubci i jedlíci hamburgerů


Pátého srazu majitelů historických i současných aut vyrobených v USA se zúčastnily stovky automobilů z ČR i zahraničí (16. července 2022 Holýšov).


| foto: ČTK

„Na pátý sraz vozidel vyrobených v USA přijelo na šest set těchto vozů s datem výroby zhruba od poloviny minulého století až po současnost,“ řekla Eva Röhrichová z pořadatelského týmu.

„Jsou tu auta z Česka a nejbližšího okolí – z Německa, Rakouska nebo Polska. Jsou tu zastoupeny snad všechny myslitelné americké značky,“ řekla. Akce, která před pěti lety původně začala jako malé setkání pár desítek nadšenců a fandů klasických amerických automobilů, se podle ní rozrostla na jeden z největších srazů těchto vozidel.

Lákadlem pro majitele aut i pro několik tisíc návštěvníků je atmosféra a duch Ameriky a Hollywoodu, soutěže v pojídání hamburgerů s kilem a půl masa, rodeo, dřevorubecké soutěže, ukázky amerického fotbalu, koncerty a hodnocení nejkrásnějších aut. Také se nabízela šance vyhrát ve slosování jednu z klasik amerického automobilového průmyslu – vůz Ford Fairlane z roku 1968.

„Byl sem převezen v kontejneru přes oceán z Jižní Karolíny, je to krásný vůz v bílé a červené barvě, interiér je v bílé a červené kůži, motor má objem 4,9 litru. Měl dosud jen jednoho majitele,“ uvedla Röhrichová. Na sraz podle ní přijel i vítěz loňského vozu, kterým byl Chevrolet Corvette C3 z roku 1979.

Americká auta, zejména ta z padesátých či šedesátých let, sice kvůli své až téměř šestimetrové délce a dvacetilitrové spotřebě benzinu na sto kilometrů na denní používání moc praktická nejsou, pro řadu lidí jsou ale srdeční záležitostí. „Je pravda, že se současnými cenami benzinu je výlet ve starém cadillacu už trochu luxus, ale ten pocit z jízdy nic nenahradí,“ řekl majitel jednoho z vozů. Ameriky mu učarovaly už v dětství, doma jich má dnes několik.

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts