V Rozstřelu se utká propagátor elektromobility s odborníkem z ČVUT

0
57

Ambice Evropské unie v oblasti boje proti klimatickým změnám jsou velké, cílem EU je tak dosažení uhlíkové neutrality v roce 2050. Za tím účelem by evropští komisaři chtěli docílit zákazu prodeje spalovacích motorů v EU už od roku 2035. Budoucností jsou tak zřejmě elektromobily. 

V odborných kruzích se ovšem stále vedou velké debaty, zda jsou zrovna elektromobily tím správným řešením. Diskutovat o uhlíkové stopě, která výrobu a provoz elektrických aut doprovází, vývoji baterií, které jsou klíčovým problémem aut do zásuvky, hned vedle vysoké ceny elektromobilů, budou v diskuzním pořad Rozstřel ve čtvrtek 10. února od 11 hodin hodin na iDNES.cz. 

Rozhovor Josefa Morkuse z Centra vozidel udržitelné mobility ČVUT a Lukáše Hataše známého propagátora aut do zásuvky z Asociace pro elektromobilitu ČR bude moderovat Vladimír Vokál.

Mrzneme a furt nabíjíme

Zima ukázala, proč elektroauta nejsou budoucnost

Naplánovali nám všem elektromobilitu, k zásuvkám máme začít jezdit tankovat v následujících letech, kompletní „přepnutí“ má nastat za deset, patnáct let. Po Evropě se chystají továrny na baterie do elekroaut, výrobci končí s vývojem spalovacích motorů, všechno je nalajnované. Ale dost nepřipravené a kulhající na obě nohy. Jak to vlastně dnes je? Co se stane, když si pořídíme auto zítra? Čtěte dále.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno