VIDEO: Kamery už zas loví spěchavce. Praha nechala všechny kamery opravit

0
287

„Od začátku letošního roku spolupracujeme s TSK (Technická správa komunikací, pozn. red.) a zajišťujeme servis a údržbu zařízení pro měření úsekové a okamžité rychlosti. Během února plánujeme zkontrolovat a případně opravit necelých 30 zařízení tak, aby všechna fungovala, jak mají,“ uvedla na facebookovém profilu společnost Technologie hlavního města Prahy, která je vlastněná hlavním městem.

A dodává, že „primárním smyslem těchto měřičů není řidiče penalizovat, ale zajistit bezpečnost a plynulost dopravy“.

„Zhruba u třetiny z nich jsme museli provést opravy případně modernizaci. U třetiny byla potřeba obnovit certifikace,“ popisuje práce na údržbě zařízení pro měření rychlosti v ulicích hlavního města její šéf Tomáš Jílek. 

Nejpozději koncem prvního čtvrtletí budou všechny úseky doopravdy dohlížet na to, jak jsou řidiči spořádaní. „Nepůjde spoléhat na to, že některá zařízení už neměří jen orientačně,“ varuje Jílek a dodává, že ne všechna zařízení umí případný přestupek zaznamenat a řidiče potrestat pokutou. Některá zařízení mají za hlavní úkol sledovat provoz, například jeho hustotu a složení.

Pokutovacích zařízení je podle Jílka zhruba polovina.

„Zařízení měří s přesností na setiny kilometru v hodině, některé jsou spojené s hlídáním průjezdu na červenou,“ upozorňuje šéf firmy, která pro hlavní město spravuje mimo jiné také veřejné osvětlení a hodiny nebo celý městský kamerový systém, který čítá asi čtyři a půl tisíce kamer.

Asi nejpřehlednější a nejkompletnější mapu míst, kde na řidiče číhají v Praze kamery provozu, provozuje Ředitelství silnic a dálnic na adrese dopravniifo.cz. Stačí vyfiltrovat položku „přestupkové systémy“. Pozor, chybí v něm ovšem systém úsekového měření na obchvatu Prahy u Jesenice, který provozuje právě ŘSD (čtěte zde).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno