Výrobce mercedesů startuje novou éru, vymazal Daimlera


ilustrační snímek


| foto: Michael Kudela

Společnost nyní prochází hlubokou restrukturalizací. Vedení kolem generálního ředitele Oly Källeniuse zamýšlený krok předběžně ohlásilo už loni.

Od aut k softwaru a elektromobil, co ujede tisíc kilometrů

Přerod Mercedesu

Studie VISION EQXX ukazuje představu automobilky Mercedes o budoucnosti cestování na dlouhé vzdálenosti s bateriovou trakcí. Hlavními jmenovateli jsou dojezd a hospodárnost. Koncept ovšem ilustruje především přerod automobilky v technologickou společnost. Aerodynamickému přízraku vypočítali tísícikilometrový dojezd. Čtěte více.

V prosinci Daimler ze své organizační struktury vyčlenil podnik zaměřený na nákladní automobily Daimler Truck a uvedl jej na burzu. Přejmenování zbylé části koncernu má podtrhnout zaměření na prestižní byznys s automobily a dodávkami prémiové třídy.

Značka Mercedes-Benz vznikla v roce 1926 po fúzi firem Carla Benze a Gottlieba Daimlera. Oba byli automobilovými průkopníky a předznamenali začátek automobilového věku.

Podle Mercedesu se s přejmenováním změní i burzovní symbol, pod kterým se obchodují akcie podniku. Z dosavadního „DAI“ se stane „MBG“. Akcionářů se změna nedotkne, firma zůstává součástí německého akciového indexu DAX.

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts