Z dealerů Škody na Slovensku jsou minutové autopůjčovny

0
34


ilustrační snímek


| foto: Škoda Auto

Služba se samozřejmě nejmenuje „autopůjčovna“, ale ŠKODA GO. Pojem autopůjčovna však automobilka už používá při popisu služby. Vzhledem k tomu, že do projektu je zapojeno 23 dealerů značky, jde hned o největší službu svého druhu na Slovensku. Je dostupná nejen v každém kraji, ale i každém větším městě.

Auto si může zájemce pronajmout na libovolně dlouhou dobu, ať už jde o rychlou pochůzku po městě, obchodní schůzku nebo delší cestu. Službu mohou využít také podnikatelé a firmy – například jako alternativu mobility v době, kdy je jejich vozidlo v servisu. Na rozdíl od tradičních autopůjčoven je velkou výhodou, že k využití služby není vyžadována kreditní karta – výpůjčku lze potvrdit a garantovat i debetní kartou. Vozidlo si navíc mohou půjčit řidiči již od 18 let.

Škoda zároveň slibuje, že celý proces je velmi jednoduchý a převážně digitální. Prvním krokem je stažení mobilní aplikace Škoda GO do chytrého telefonu. Po registraci si potenciální kupující vybírá z aktuálně dostupných vozů, které lze filtrovat podle řady parametrů, včetně místa vyzvednutí. Posledním krokem je vyzvednutí u vybraného prodejce v přesně stanovený čas. V systému je momentálně více než 400 vozidel. Například Škoda Fabia na den vyjde na 35 eur, Scala na 36 eur. Ujet můžete až 200 kilometrů. Palivo se platí zvlášť a záloha je 250 eur.

Systém se může postupně rozšířit i do dalších zemí, přesné plány však Škoda nesděluje. „Škoda Go je v tuto chvíli projekt importéra Škoda Auto na Slovensku. Zakládá se na platformě vyvinuté centrem digitálních služeb Škoda X a carsharingen HoppyGo. Případné další rozšíření ŠkodaGo na další trhy v tuto chvíli nelze potvrdit,“ říká mluvčí Škoda Česká republika Michaela Sklenářová.

Škoda v Česku tak v této oblasti nadále podporuje především službu sdílení aut HoppyGo. „HoppyGo těší vzrůstající popularitě jak u zájemců o pronájem auta, tak u majitelů vozidel. Za období červen–srpen výnosy služby vyrostly v meziročním srovnání kumulovaně za Česko i Slovensko dohromady o více než 30 % a v obou zemích platforma dosáhla rekordních výsledků. Platforma se navíc neustále vylepšuje: v létě HoppyGo uvedlo automatické ověření uživatelů, což nadále zlepšuje zákaznickou zkušenost s touto carsharingovou platformou,“ dodává Michaela Sklenářová.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno