Z New Yorku do Paříže. Závod šílenců se jel půl roku, vítěz měl ztrátu čtyři dny

0
38

Toho dne mrzne, až praští. Pořadatelé ovšem mají dobrý důvod poslat závodníky na trať v takové slotě. Jediná možnost, jak se dostat bez použití lodi do Evropy, je totiž přes zamrzlou Beringovu úžinu. Závodníci mají zhruba nějaké dva měsíce, aby se tam dostali. Nakonec všechno bude úplně jinak, ale toho únorového rána to ještě nikdo netuší.

Od Brodwaye až po severní Harlem je trasa začátku závodu obsypána diváky. Novináři – tradičně s velkou mírou nadsázky – hovoří o čtvrtmilionu přihlížejících. Přitom na startu stojí jen šest aut, víc bláznů si na tuhle cestu netroufá. Vždyť je to sotva půl roku, co četli reportáže ve francouzském deníku Le Matin, který přinášel zprávy ze závodu Peking – Paříž. Jejich redaktor dostal na poušti Gobi úplavici a málem za tento výlet zaplatil životem. Právě Le Matin stojí i za tímto šíleným podnikem. Spojil přes oceán síly s dalším mediálním velikánem – deníkem The New York Times.

Vozy se probíjely Sibiří – ponejvíce využívají trik spočívající v tom, že jedou po vlakových kolejích. Když se silnice zlepší, začne se znovu závodit. Schuster se ujal vedení, ale bloudil. S Rusy si nerozuměl.

Tento text je součástí prémiového obsahu pro předplatitele

Dočtěte článek až do konce

Jako člen navíc:

  • Máte k dispozici více jak 30 000 prémiových textů na iDNES.cz, Lidovky.cz a Expres.cz
  • Získáte přístup ke všem našim novinám a časopisům online a zdarma
  • Přednostně pořídíte vstupenky na koncerty v síti Ticketportal a mnohem více

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno