Komerční prezentace Aktualizace: 17.03.2024 23:07

Madrid – Fotbalisté Barcelony ve španělské lize porazili 3:0 Atlético Madrid a po sobotním zaváhání Girony, která prohrála 0:1 s Getafe, se posunuli na druhé místo tabulky. Před katalánským rivalem mají náskok dvou bodů, na vedoucí Real Madrid ztrácejí osm bodů.

První výhru v sezoně si v 29. kole připsala Almería, která zvítězila 1:0 v Las Palmas. Na lavičce posledního celku tabulky si tak odbyl úspěšnou premiéru nový trenér Pepe Mel, který v týdnu nahradil odvolaného Gaizku Garitana.

Barcelona vedla po brance Joaa Félixe, v závěru první půle byl na tribunu vykázán trenér hostů Xavi. Po přestávce na 2:0 upravil Robert Lewandowski, třetí gól přidal Fermín López a Katalánci připravili Atléticu, které v nastavení přišlo o vyloučeného Nahuela Molinu, první domácí porážku v sezoně. Sami naopak venku ještě neprohráli.

Jedinou branku Almeríe na Kanárských ostrovech dal ve 14. minutě Léo Baptistao. Domácí poté sice měli výraznou herní i střeleckou převahu, ale skórovat nedokázali. Hosté si připsali první vítězství, ale stále jsou s 13 body poslední a stejnou ztrátu mají na příčky zajišťující záchranu.

První zápas s novým trenérem vyšel také Celtě Vigo, která vyhrála 2:1 na hřišti FC Sevilla a pásmu sestupu se vzdálila na rozdíl pěti bodů. Hosty poprvé vedl Claudio Giráldez, který v týdnu nahradil odvolaného Rafaela Beníteze.

Domácí sice poslal do vedení v prvním poločase Júsuf Nasírí, ale Celta po přestávce skóre otočila zásluhou Carlese Péreze a patičky Jörgena Stranda Larsena. Vigo vyhrálo venku po třech kolech a v tabulce mu patří 16. místo, Sevilla má na 15. příčce o bod víc.

Španělská fotbalová liga – 29. kolo:

FC Sevilla – Celta Vigo 1:2 (18. Nasírí – 72. Pérez, 78. Larsen), Las Palmas – Almería 0:1 (14. Baptistao), Villarreal – Valencie 1:0 (54. Cuenca), Vallecano – Betis Sevilla 2:0 (40. Lejeune, 78. Camello), Atlético Madrid – FC Barcelona 0:3 (38. Félix, 47. Lewandowski, 65. López).