Komerční prezentace Aktual.: 24.10.2024 22:24

Bourges (Francie) – Basketbalistky Žabin prohrály v 3. kole Evropské ligy v Bourges 70:91 a v polovině skupiny B mají bilanci jedné výhry a dvou porážek. Francouzský tým o své výhře rozhodl šňůrou třinácti bodů v závěru třetí čtvrtiny. Nejlepší střelkyní Brňanek byla Elissa Cunaneová s 15 body.

„Je to pro nás dost krutá prohra, byli jsme ve vedení déle než Bourges. Rozhodly naše ztráty, body z druhých šancí, na které jsme nezareagovali, a jejich síla pod košem,“ řekl v nahrávce pro média trenér Žabin Viktor Pruša.

Český vicemistr je v tabulce skupiny na třetím místě za neporaženým Mersinem a svým dnešním přemožitelem. Příští týden hraje v Řecku s Olympiakosem, který brněnské hráčky doma porazily 92:61. Žabiny si stále drží naději na postup, do další fáze projdou tři nejlepší týmy ze skupiny.

Brňanky vstoupily do zápasu bez velkého respektu k trojnásobnému vítězi prestižní soutěže. Výškovou převahu domácích basketbalistek eliminovaly týmovým pojetím a důležitá pro další vývoj byla skutečnost, že si nenechaly utéct úvod.

Naopak výbornou střelbou a kombinační hrou si v první čtvrtině udržovaly mírný náskok, na čemž se podílelo hned sedm střelkyň v brněnských řadách, ale především téměř neomylná Nikola Dudášová. Na to francouzský celek reagoval podkošovou dominancí Amy Okonkwové a Kariaty Diabyové, které dohromady daly 49 bodů. „Jejich síla a fyzická převaha pod košem byla rozhodující,“ konstatoval Pruša.

Vyrovnaná partie pokračovala i v úvodu druhého poločasu. Brňankám hrál do karet stále kolektivní výkon s pestrou kombinací, domácím zase silové pojetí fyzicky disponovaných pivotek.

Zlom nastal na konci třetí čtvrtiny. Žabiny opustila přesnost střelby, Bourges ji naopak získal a výsledkem byla domácí šňůra 13 bodů. „Začali jsme hrát pasivně a individualisticky, za což nás soupeř potrestal,“ uvedl kouč Žabin. To se ukázalo jako rozhodující. Český vicemistr už nenašel dostatek sil a prohrál nakonec rozdílem 21 bodů.

Evropská liga basketbalistek – 3. kolo:

Skupina B:

Bourges – Žabiny Brno 91:70 (20:21, 44:44, 70:58).

Nejvíce bodů: Diabyová 25, Okonkwová 24, Duchetová 13 – Cunaneová 15, Dudášová a Sklenářová po 13. Fauly: 18:20. Trestné hody: 27/19 – 16/11. Trojky: 6:9. Doskoky: 31:31.