Komerční prezentace Aktual.: 6.10.2024 21:50

Berlín – Fotbalisté Bayernu Mnichov remizovali v utkání o první místo v bundeslize ve Frankfurtu 3:3, vyrovnávací gól dostali ve čtvrté nastavené minutě. Tabulku Bayern vede o skóre před Lipskem, které zdolalo Heidenheim na jeho stadionu 1:0 a po šesti kolech rovněž drží neporazitelnost. Frankfurt, jenž v Evropské lize hrál nerozhodně s Plzní a v listopadu ho čeká ještě souboj se Slavií, ztrácí na oba konkurenty bod a je třetí.

Po čtyřech bundesligových prohrách bodoval Hoffenheim, který ve Stuttgartu sahal po vítězství, ale úřadující vicemistr nakonec v nastavení vyrovnal na 1:1. První velkou šanci hostů měl Hložek, jenž skóroval v minulém kole a pak v týdnu dvakrát i v Evropské lize, ale obránce jeho střelu vykopl z brankové čáry.

Krátce před poločasem potrestal zaváhání domácích zadáků Gendrey a Stuttgart, který v úterý remizoval v Lize mistrů stejným poměrem se Spartou, vyrovnal až po penaltě v deváté minutě nastaveného času. Demirovič ji sice neproměnil, ale dorážku už do sítě poslal. Od 74. minuty se do utkání Hoffenheimu poprvé od červencové zlomeniny ruky zapojil David Jurásek.

Ve Frankfurtu v 15. minutě propálil pětici bránících fotbalistů na malém vápně Kim Min-če, ale zanedlouho vyrovnal Marmúš a další rychlý protiútok domácích zakončil Ekitiké. Také druhý gól Bayernu byl podobný tomu prvnímu, ani tentokrát shluk frankfurtských hráčů brankáři Santosovi nepomohl.

Po změně stran poslal hosty do vedení 3:2 střelou k tyči dvaadvacetiletý francouzský středopolař Olise a Bayern mířil k vítězství. Jenže ve čtvrté minutě nastaveného času vyrovnal po dalším brejku nejlepší ligový střelec Marmúš, egyptský útočník skóroval poosmé v ročníku.

Lipsko v Lize mistrů dvakrát těsně prohrálo, ale v bundeslize se mu daří, v šesti zápasech dostalo pouze dva góly. Jeho obranu překonali jen mistři z Leverkusenu, ale nakonec stejně podlehli 2:3.

Hosté mohli jít na stadionu Heidenheimu do vedení v 52. minutě, ale Šeškův gól po přezkoumání videozáznamu neplatil kvůli předchozímu nedovolenému zákroku. Krátce poté rozhodl zápas střelou z úhlu belgický útočník Openda, který se prosadil počtvrté v sezoně. Heidenheim byl nejblíže k vyrovnání při Schöppnerově střele do břevna.

Německá fotbalová liga – 6. kolo:

Heidenheim – Lipsko 0:1 (59. Openda), Frankfurt – Bayern Mnichov 3:3 (22. a 90.+4 Marmúš, 35. Ekitiké – 15. Kim Min-če, 38. Upamecano, 53. Olise), Stuttgart – Hoffenheim 1:1 (90.+9 Demirovič – 44. Gendrey).