Komerční prezentace Aktualizace: 31.07.2024 11:51

Paříž – Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner si na olympijských hrách v Paříži poradili s Rakušany Julianem Hörlem a Alexanderem Horstem 21:18, 21:13 a po druhé výhře si zajistili postup do play off. Barbora Hermannová s Marií-Sárou Štochlovou pod Eiffelovou věží nestačily ani na německou dvojici Svenja Müllerová, Cinja Tillmannová, jíž podlehly 17:21, 9:21.

Ve vyrovnaném prvním setu Češi nejdřív za stavu 10:12 třemi body v řadě smazali manko a pak i díky chytrému Perušičově podání získali rozhodující náskok. Druhá sada byla jednoznačnější, úřadující mistři světa šli brzy do trháku a vedení průběžně navyšovali.

Posledními soupeři Perušiče se Schweinerem ve skupině E budou v pátek Brazilci Evandro s Arthurem. Těm mohou turnajové pětky oplatit porážku z loňského „zlatého“ šampionátu v Mexiku, na který se Češi naladili triumfem na turnaji v Paříži.

Hermannové se Štochlovou vstup do utkání vyšel, ale Němky po technickém time outu skóre obrátily a i díky několika blokům jedné z nejvyšších hráček na okruhu Müllerové dotáhly úvodní set k vítězství. Druhá sada už byla jasnou německou záležitostí, Češky uhrály jen devět bodů. O první vítězství a šanci na postup do play off se v pátek utkají s domácím párem Clémence Vieiraová, Aline Chamereauová.

Do osmifinále postoupí vždy dvě dvojice a dva nejlepší třetí páry, zbývající čtyři na třetích příčkách se utkají v předkole play off o dvě místa.