Komerční prezentace Aktual.: 21.01.2025 00:02

Praha – Podrobnosti k přijímacímu řízení na střední školy pro letošní rok dnes představí ministr školství Mikuláš Bek (STAN) s ředitelkou státní organizace Cermat Barborou Rosůlkovou. Spolu s ústředním školním inspektorem Tomášem Zatloukalem seznámí zájemce s možnostmi portálu Vzdělávání v datech, který může žákům a rodičům pomoci s výběrem školy. ČTK bude tiskovou konferenci vysílat živě, začít má v 11:00. Přihlášky na střední školy se podle dřívějších informací ministerstva školství, budou podávat stejně, jako to bylo v plánu loni, tedy od 1. do 20. února.

Uchazeči budou moci i letos podávat přihlášky elektronicky přes systém DiPSy, papírově s podporou elektronického systému nebo čistě papírovou formou. Stejně jako v minulém školním roce si mohou žáci podat až pět přihlášek, z toho tři do oborů bez talentové zkoušky a dvě do oborů s talentovou zkouškou. Za přijímací řízení i elektronický systém přihlašování je zodpovědná státní organizace Cermat.

Jednotnou přijímací zkoušku budou uchazeči o maturitní obory, s výjimkou oborů s talentovou zkouškou, a sportovní gymnázia skládat pro čtyřleté obory v pátek 11. dubna a v pondělí 14. dubna. Uchazeči o obory šestiletých a osmiletých gymnázií budou konat zkoušky 15. a 16. dubna, vyplývá ze sdělení ministerstva školství.

 

 

U oborů s talentovou zkouškou si v tomto školním roce podávají žáci nově přihlášku spolu s ostatními a nikoliv do konce listopadu, jak tomu bylo v minulém školním roce, vyplývá z informací na webu ministerstva. Posouvá se i termín talentových zkoušek, žáci je budou dělat ve stejnou dobu jako školní přijímací zkoušky, tedy v období od 17. března do 23. dubna.

I letos si mohou všichni uchazeči testy zdarma vyzkoušet a procvičit v aplikaci TAU. Na konci ledna si budou moci deváťáci díky projektu ve spolupráci s ministerstvem školství vyzkoušet přijímací zkoušky nanečisto. Žáci si tak budou moci testy vyzkoušet ještě před podáním přihlášek.

Podíl
Exit mobile version