Komerční prezentace Aktualizace: 20.07.2024 18:55

Harrachov (Jablonecko) – Zkušení bikeři Ondřej Cink a Jitka Čábelická ovládli v Harrachově suverénně mistrovství republiky v cross country horských kol. Cink sedmým triumfem vyrovnal rekord Jaroslava Kulhavého, Čábelická se šestým titulem dotáhla na nejúspěšnější ženu v historii šampionátů Kateřinu Nash.

Olympionik Cink, který loni nestartoval kvůli nemoci, porazil druhého Jana Sásku o více než minutu. Třetí místo obsadil obhájce prvenství Marek Rauchfuss.

Čábelická od roku 2018 nezvítězila pouze předloni, kdy dojela čtvrtá. Před druhou Patrícií Srnskou měla dnes náskok více než minutu a půl. Třetí skončila o další minutu zpět Simona Spěšná, která stejně jako Srnská závodila i v kategorii do 23 let. Obě soutěže byly letos sloučené premiérově.

Kvůli přípravě na olympijské hry domácí šampionát vynechala Adéla Holubová, která získala jediné české účastnické místo pro Paříž díky vítězství v červnovém závodě Českého poháru v Bedřichově. Den po závodě obvinila Čábelická cyklistický svaz z podrazu, protože podle ní nedodržel nominační kritéria, která nastavil loni v listopadu.

Mistrovství ČR v cross country horských kol v Harrachově:

Muži: 1. Cink (Primaflor Mondraker) 1:23:29, 2. Sáska (Subterra Santa Cruz) -1:03, 3. Rauchfuss (Česká spořitelna Accolade) -2:10, 4. Rajchart (Stupno) -3:08, 5. Hojka (Expres CZ BDM Kolín) -3:57, 6. Ševců (Amenity Extrem Sport) -6:01.

Průběžné pořadí Českého poháru (po 4 z 5 závodů): 1. Sáska 1090, 2. Rajchart 850, 3. Černý (Expres CZ – BMD Kolín) 820.

Ženy: 1. Čábelická (Gapp System-Kolofix) 1:26:35, 2. Srnská (Nutrend Specialized) -1:32, 3. Spěšná (jb Brunex Superior) -2:34, 4. Viktorová (Rouvy Specialized) -3:11, 5. Czeczinkarová (Elmtrade Racing) -5:05, 6. Novotná (Aspire Opportunity Brno) -8:37.

Průběžné pořadí Českého poháru (po 4 z 5 závodů): 1. Czeczinkarová 900, 2. Viktorová 870, 3. Holubová (Rouvy Specialized) 820.