Komerční prezentace Aktualizace: 16.06.2024 11:54

Szeged (Maďarsko) – Deblkánoe Petr Fuksa, Martin Fuksa dojela na mistrovství Evropy pátá na pětistovce. Na šampionátu v Szegedu tak zopakovala umístění z loňského ME a Evropských her v Krakově. Na medaili čeští reprezentanti ztratili 1,371 sekundy.

Česká výprava má v Szegedu před odpoledními závody na 5000 metrů na kontě stříbro a bronz, o které se v sobotu postaral na kanoi Martin Fuksa. Ten dnes absolvoval třetí finále na tomto ME, tentokrát společně s bratrem Petrem, s nímž bude na pětistovce závodit i na olympijských hrách v Paříži. Bylo z toho páté místo těsně před litevskou deblkánoí.

K vedoucí čtveřici měli bratři Fuksové daleko. Zvítězili Rusové v neutrálních barvách Alexej Korovaškov a Ivan Štyl před Poláky Wiktorem Glazunowem a Arsenem Sliwiňským. Bronz získali Italové Gabriele Casadei a Carlo Tacchini o pouhých 24 tisícin sekundy před maďarskou posádkou Balázs Adolf, Jonatan Hajdu.

V dnešním finálovém bloku se v bojích o medaile z českých reprezentantů představily ještě kajakářky Kateřina Zárubová a Barbora Betlachová, které obsadily ve finále pětistovky devátou příčku.