Komerční prezentace Aktualizace: 19.07.2024 22:57

Ayrshire (Británie) – V druhém kole se probojoval do čela British Open irský golfista Shane Lowry. Vítěz turnaje z roku 2019 dnes zahrál 69 ran, dvě pod par, a vede s náskokem dvou úderů.

„Docela to šlo, i když bylo to těžké,“ řekl Lowry. „Nefoukalo tolik jako včera, ale i tak to bylo složité. Na jedenáctce to byla trochu katastrofa, ale zvládl jsem to dobře,“ zmínil double bogey na 11. jamce.

O druhé místo se dělí anglická dvojice Justin Rose a Daniel Brown, jenž vedl překvapivě po prvním dnu. Brown si účast vybojoval v kvalifikaci a na majoru startuje poprvé. „Jsem hrdý na to, co se mi tu povedlo. Doufám, že budu takhle pokračovat a v neděli budu pořád ve hře,“ řekl devětadvacetiletý Angličan, který je ve světovém žebříčku na 272. místě.

Mezi třemi hráči na dělené čtvrté pozici je i světová jednička Američan Scottie Scheffler, který letos ovládl šest turnajů PGA Tour včetně dubnového Masters. „Odehrál jsem dvě solidní kola a jsem pět ran za prvním. Dál se budu snažit o dobré rány a dobré putty,“ konstatoval Scheffler.

Mezi poraženými skončil bývalý vládce světového golfu Američan Tiger Woods. Vítěz 15 majorů a trojnásobný šampion British Open neprošel cutem stejně jako na předchozích dvou majorech US Open a PGA Championship. Pro osmačtyřicetiletou hvězdu, která po vážné autonehodě v únoru 2021 a těžkých zraněních šetří starty, tím letošní sezona skončila.

The Open Championship, golfový turnaj kategorie major v Ayrshire (dotace 17 milionů dolarů, par 71) – po 2. kole:

1. Lowry (Ir.) 135 (66+69), 2. Brown 137 (65+72), Rose (oba Angl.) 137 (69+68), 4. Horschel 140 (72+68), Scheffler (oba USA) 140 (70+70), Burmester (JAR) 71+69).