Komerční prezentace Aktual.: 29.09.2024 21:54

České Budějovice – Hokejisté Českých Budějovic prohráli v šestém kole extraligy s Mladou Boleslaví 2:3, ačkoli ještě v 52. minutě vedli o dvě branky. Obrat dokonal v čase 55:45 Jan Závora. Motor potřetí za sebou nebodoval, Mladá Boleslav se po pátém vítězství drží v popřadí tabulky.

Tradičně aktivním nástupem si domácí vynutili brzy po sobě tři přesilovky a využili hned tu první. Kondelík žabkou zpoza branky našel Olesena, ten ještě neuspěl, ale z dorážky se trefil Kovařčík. V dalších dvou početních výhodách už Jihočeši nebyli tolik nebezpeční, skoro nic nevymysleli hlavně při Pavlíkově trestu.

Na trestnou lavici posléze zamířil také budějovický Cibulka, ale ani hosté si žádnou slibnou situaci v útočném pásmu nepřipravili. V závěru prvního dějství se neprosadil Malát po objetí branky a bekhendovém pokusu, skóre se nezměnilo ani po Pavlíkově nahození od modré čáry.

Do druhé části vstoupily oba týmy útočně. Střelou švihem se zkusil prosadit boleslavský Čajka, do Kondelíkovy přihrávky na Reillyho vložil hůl bránící hráč. Pak vypíchl hostům puk na červené čáře kapitán Gulaš, projel středem kluziště a forhendem přehodil levý beton brankáře Furcha.

Jihočeši ožili, ale třetí gól nepřidali. Neujal se individuální průnik Valského, bez efektu skončil závar Přikrylovy formace. Furcha nepřekonal ani Kašlík. Z protiútoku nevyzrál na Kloučka mladoboleslavský Fořt.

Brzy po začátku třetí třetiny hosté chybně střídali a v přesilovce mohl zvýšit Kondelík. Potom v oslabení ujel Čajka, ale Klouček svůj tým zachránil. Hostům se podařilo v 52. minutě zkorigovat po Pyrochtově střele od modré čáry, kterou tečoval Čajka. Zakrátko se prosadil u levé tyčky Rekonen a srovnal.

Vedení mohl Jihočechům vrátit Olesen, ale ztroskotal na Furchovi. Naopak hosté dokonali rychlý obrat díky pohotové Závorově střele z levého kruhu ke vzdálenější tyči. Budějovičtí pak sáhli k power play, jejich snaha o bodový zisk však byla marná.

Hlasy trenérů po utkání:

Ladislav Čihák (České Budějovice): „Začali jsme dobře, pak přišly lepší, ale i horší pasáže. Snažili jsme se zabránit soupeři, aby chodil do brejků. Ve třetí části jsme dostali nešťastné góly, které pramenily z toho, že jsme se měli líp postarat o kotouče v útočném pásmu a zbytečně nezmatkovat v obraně. Bohužel, stalo se. Podíváme se na to a poučíme se.“

David Havíř (Mladá Boleslav): „První třetina nebyla z naší strany ideální, počínali jsme si hodně nedisciplinovaně. Zhruba od poloviny utkání jsme se začali víc osmělovat a byli jsme aktivní. V závěru si domácí možná mysleli, že to mají hotové, ale my se nevzdáváme a hrajeme až do konce.“

Banes Motor České Budějovice – BK Mladá Boleslav 2:3 (1:0, 1:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 4. O. Kovařčík (Kondelík, Olesen), 29. Gulaš – 52. Čajka (Lakatoš, Pyrochta), 53. Rekonen (Závora, Junttila), 56. Závora (Lakatoš). Rozhodčí: Jeřábek, Mejzlík – J. Svoboda, Klouček. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 5880.

Sestavy:

České Budějovice: Klouček – Kachyňa, M. Doudera, Reilly, Štencel, Kubíček, Pýcha, Cibulka – Gulaš, F. Přikryl, O. Kovařčík – Olesen, Pech, Kubík – Ordoš, Kondelík, M. Beránek – Valský, Koláček, Kašlík. Trenér: Čihák.

Mladá Boleslav: Furch – A. Čech, Pyrochta, F. Pavlík, Bernad, Křepelka, Jánošík – Rekonen, Fořt, Skalický – Lakatoš, Čajka, Junttila – Doležal, Buchtele, Malát – Š. Stránský, Závora, Dvořáček. Trenér: Král.