Komerční prezentace Aktualizace: 27.03.2024 11:47

Praha – Česká pošta od září navýší mzdy provozních a administrativních pracovníků v průměru o deset procent. Vynaloží na to 320 milionů Kč. V současnosti pošťáci berou v průměrně 31.012 korun, což je o 12.000 korun méně, než byla průměrná mzda v ČR v loňském roce. Vyplývá to z aktuálních informací České pošty pro ČTK.

V březnu dostali zaměstnanci mimořádnou odměnu za úspěšné zavádění krizových opatření v minulém roce v průměrné výši 4500 Kč, což znamenalo celkové náklady 120 milionů korun. Pošta zaměstnává okolo 20.000 lidí. Naposledy pošta zvyšovala mzdy v průměru o pět procent v minulém roce.

Vyplacení mimořádné odměny i navýšení mezd je podle generálního ředitele Miroslava Štěpána výsledkem jednání vedení České pošty se zástupci všech odborových organizací působících na České poště.

„Zajistit každodenní fungování České pošty včetně náročného předvánočního období v době probíhající transformace klade nesmírné nároky na všechny zaměstnance naší firmy. Se mzdou za únor v březnovém výplatním termínu proto zaměstnanci pošty obdrželi mimořádnou odměnu. Transformace České pošty směřuje správným směrem, a proto jsme po delší době rozhodli přistoupit i ke zvýšení tarifních mezd a s tímto nákladem již v letošním plánu vyrovnaného hospodaření počítáme,“ sdělil Štěpán.

Prioritou je podle něho neustálé posilování kvality doručování, a proto dostanou nejvíce přidáno listovní doručovatelé. Úspěšná transformace je podmínkou udržitelnosti mzdového ohodnocení zaměstnanců pošty tak, aby pro ně byla práce na poště v měnících se podmínkách na trhu stále atraktivní.

Česká pošta za loňský rok snížila ztrátu zhruba o miliardu korun přibližně na 700 milionů Kč. Přispěly k tomu provozní změny a úspory včetně uzavření 300 poboček. Letošní hospodaření by mělo skončit kladnou nulou. V současnosti se podnik připravuje na transformaci, která bude od příštího roku spočívat k oddělení pobočkové sítě od komerčních balíkových a logistických služeb pod označením Balíkovna.

Podíl
Exit mobile version