Komerční prezentace Aktualizace: 18.06.2024 22:53

Lipsko – Čeští fotbalisté prohráli v úvodním utkání na mistrovství Evropy s Portugalskem 1:2. V 62. minutě otevřel skóre povedenou ranou zpoza vápna k tyči český záložník Lukáš Provod. V 69. minutě favorit utkání vyrovnal po vlastním gólu stopera Robina Hranáče. Ve druhé minutě nastavení Portugalci otočili skóre, trefil se střídající Francisco Conceicao.

V základní sestavě Česka je překvapivě i ofenzivní univerzál Pavel Šulc, kterému trenér Ivan Hašek svěřil pozici středního záložníka. Na levém kraji obrany dostal přednost David Douděra. V portugalské zahajovací jedenáctce nechybí kapitán a největší hvězda Cristiano Ronaldo, jenž jako první v historii nastoupuje na šestém Euru. Jednačtyřicetiletý obránce Pepe se zase stal nejstarším hráčem kontinentálních šampionátů.

Sestavy:

Portugalsko: Costa – Dias, Pepe, Mendes – Dalot, B. Silva, Fernandes, Vitinha, Cancelo – Ronaldo, Leao. Trenér: Martínez.

Česko: Staněk – Holeš, Hranáč, Ladislav Krejčí II – Coufal, Provod, Souček, Douděra – Šulc – Schick, Kuchta. Trenér: Hašek.