Komerční prezentace Aktualizace: 18.05.2024 15:45

Lublaň – Čeští kajakáři i kajakářky zůstali na mistrovství Evropy slalomářů v Tacenu bez medaile. Nejvýše skončili na pátém místě šampion z roku 2021 Vít Přindiš a Tereza Fišerová. Jiří Prskavec, který bude za dva měsíce v Paříži obhajovat olympijské zlato, sedmý evropský titul do sbírky nepřidal. Šanci ztratil po penalizaci 50 sekund za chybně projetou osmnáctou branku. V neděli se pokusí prosadit na kánoi.

Prskavec dnes v kanále na předměstí Lublaně absolvoval první letošní závod v kategorii K1, protože se více zaměřil na kánoi, kde má šanci vybojovat rovněž nominaci na olympiádu v Paříži. Po nadějném začátku měl problém se čtvrtou brankou od konce. „Uhodil jsem ji, aby kolem mě projela. Což znamená úmyslné odhození a správné posouzení za 50 (trestných) sekund,“ řekl Prskavec. V nevyzpytatelné divoké vodě se snažil o riskantní manévr, který mu nevyšel. Nakonec obsadil mezi 12 finalisty deváté místo.

Antonie Galušková, jež si v dopolední kvalifikaci zajistila olympijskou účast v Paříži, byla sedmá.

ME ve vodním slalomu v Lublani:

K1: 1. De Gennaro (It.) 86,56 (2 trest. sekundy), 2. Leitner (Rak.) -2,96 (0), 3. Chiarello (Švýc.) -3,87 (0), …5. Přindiš -4,31 (2), 9. Prskavec -51,36 (52), v kvalifikaci 17. Tunka, 24. Krejčí (všichni ČR).

Ženy: 1. Zwoliňská (Pol.) 95,77 (0), 2. Paňková (SR) -4,95 (0), 3. Franklinová (Brit.) -6,53 (0), …5. Fišerová -7,88 (0), 7. A. Galušková -10,67 (0), v kvalifikaci 27. Beková (všechny ČR).

16:05 hlídky K1 ženy,

16:35 hlídky K1 muži.