Komerční prezentace Aktual.: 12.09.2024 20:07

Valencie – Čeští tenisté prohráli také vinou zdravotních potíží ve skupinové fázi Davisova poháru dnešní utkání s Austrálií a ztratili reálnou šanci na zopakování loňského postupu do čtvrtfinále. Jakub Menšík nejprve podlehl Thanasimu Kokkinakisovi 2:6, 7:6, 3:6, Tomáš Macháč poté vzdal duel jedniček s Alexeiem Popyrinem po prvním prohraném gamu. Výběr kapitána Jaroslava Navrátila tak prohrává před závěrečnou čtyřhrou 0:2.

Do debla, v němž mohou Češi konečné skóre jen zkorigovat, nahlásil Navrátil dvojici Menšík, Adam Pavlásek. Australané hrají se silnou dvojicí Max Purcell, Matthew Ebden

Australané se po dnešním triumfu výrazně přiblížili postupu do vyřazovací fáze, která se odehraje v listopadu v Málaze. Proti Česku vyhráli desátý z jedenácti zápasů a navázali na loňský triumf 2:1 ve čtvrtfinále.

Po středeční porážce se Španělskem 0:3 zůstávají čeští tenisté ve skupině B bez jediného úspěchu. Skupinovou fázi zakončí v sobotu proti Francii. Reprezentační tým dnes nemohl počítat s Jiřím Lehečkou, kterého trápí viróza.

Třiadvacetiletý Macháč, který odstoupil ve středu z utkání se čtyřnásobným grandslamovým vítězem Alcarazem za stavu 7:6, 1:6 kvůli křečím, se do dnešního duelu nestihl dát do pořádku. S Popyrinem prohrál první game a hned po něm si vyžádal krátkou pauzu na ošetření. Po návratu na kurt vydržel jen pár výměn a duel skrečoval.

Devatenáctiletý Menšík prohrál se 78. hráčem světa Kokkinakisem za dvě hodiny a 24 minut. V utkání mu nepomohlo ani 14 es a 37 vítězných míčů. Udělal také 48 nevynucených chyb. Kokkinakis vyhrál ve Valencii i podruhé. V úterý porazil Arthura Filse a pomohl Australanům k vítězství nad Francií 2:1.

Menšík přišel v prvním setu dvakrát o servis a sadu ztratil za 38 minut. Ve druhém setu čelil český tenista nepříznivému stavu 4:5, nedovolil ale Kokkinakisovi utkání dopodávat a ve zkrácené hře uspěl 7:2. Klíčový moment přišel v šesté hře třetího setu. Australan získal další brejk a tentokrát už doservíroval duel k vítězství.