Dokonale kouzelný relax u protinožců najdete na Palm Cove

0
252

Zatímco u nás už dávno převzala žezlo paní Zima, na druhé straně zeměkoule je léto v rozpuku. Láká vás strávit zimní dny pod modrou oblohou a v plavkách? V době covidu to není nic jednoduchého a zase o tom spíše budete jenom snít. Ale tento sen bude skutečně nádherný.

Pokud se totiž postavíte kamkoli v dokonale upraveném rezortu Palm Cove, dýchne na vás absolutní romantika. I proto se tu natáčí film Ticket to Paradise (Jízdenka do ráje – neoficiální překlad).

Jedná se o typickou hollywoodskou nasládlou komedii, ve které paní Skvělá potká pana Úžasného a po trošce přemetů a omylů jsou spolu šťastní až navěky věků.

V hlavních rolích se objeví skutečné hvězdy – George Clooney a Julia Roberts. Zvláště herečka se nechala ohromit krásou zdejších lokací. „Jestli ráj existuje, pak je to vážně tady,“ dala průchod svým citům. A kdo by této Američance s všeobjímajícím úsměvem nevěřil?

Takový korálový útes jinde nenajdete

Vesničku Palm Cove v provincii Queensland na severovýchodě kontinentu proslavily už před lety obrovské háje kajeputů, což jsou jakési myrtovité stromy či keře s rozčepýřenými trsy květů. Daly místu nezaměnitelnou tvář, ale turisty více nadchla jeho blízkost k Velkému bariérovému útesu.

Tento největší korálový útes na světě skrývá mnohá potěšení pro všechny milovníky života pod hladinou. Žije tu většina tvrdých i měkkých korálů z celého světa, na čtyři tisíce druhů ústřic, 1 500 druhů mořských hub, spousta řas a samozřejmě nespočet savců a želv.

Cairns nebo Port Douglas Marina, odkud se k tomuto zázraku přírody vyjíždí, jsou vzdálené jen půl hodinky odsud. V každém hotelu vás tam přemístí vlastními vozidly.

Pokud máte stejně jako poznávání nepoznaného rádi, když vás někdo hýčká a rozmazluje, pak jste tady také správně. A věřte, že se chvíli budete cítit třeba i jako Julia Roberts. Wellness zařízení je tu tolik, že centrální ulice Palm Cove dostala jméno Lázeňská.

Klid v pralese. Ačkoli jste obklopeni veškerým luxusem, můžete mít pocit, že kolem vás ani není moc lidí. A to sem všechny láká.

Městečko je pak samo nazýváno hlavním městem australského lázeňství. Je tu tolik možností, že je z nich těžké si vybrat. Někde se soustředí na péči přes den, jinde nabízejí pohodovou večerní relaxaci. Každé centrum má osobitou atmosféru a nabízí trochu jiné prostředí. Záleží jen na vás, zda upřednostňujete přírodní nádech nebo ten historický či podmořský.

Na procedury je nutné se objednávat předem, ale vzhledem k tolika možnostem se někam určitě dostanete. Samozřejmostí jsou i nejrůznější masáže, zábaly a relaxační koupele.

Z restaurací je hodně těžké odejít

Víte, že…

  • … George Clooney je vzdálený příbuzný prezidenta Abrahama Lincolna?
  • … Julia Roberts se jako malá chtěla stát veterinářkou a ne herečkou?
  • … esenciální olej z kajeputu je léčivý? Funguje na plísně a oděrky.

Stejně tak dokonalé jsou tu i restaurace, kde můžete ochutnat nejrůznější typy kuchyně. Přímo u pláže stojí vychvalovaný podnik Nu Nu s nabídkou mořských plodů a ryb, který vyhrál australskou regionální gurmánskou soutěž.

V nedalekém Vivu se zase specializují na zdravé saláty a čerstvé džusy. Nejlepší je tam podle ohlasů na internetu karamelová snídaně s chilli a panna cottou. Tak si ji samozřejmě nenechte ujít, když už jste se sem dostali.

Samozřejmě že naprosto logické je celý den relaxovat na bílých písečných plážích u tyrkysově zbarvených vod. Pokud byste ale měli náladu na výlet, zajeďte si půl hodinku autem směrem na jih k začátku úchvatné vyhlídkové železnice do vesničky Kuranda.

Ta se nachází uprostřed deštného pralesa a nabízí spoustu zábavy. Mezi nejoblíbenějšími je centrum pro australské domorodé motýly nebo místní trh tradičních řemesel. Je otevřený denně a nakoupíte tam spoustu suvenýrů typických pro tuto část světa. Kéž by se už i pro nás stala realitou a nejen snem o nádherném místu a hollywoodských hvězdách.

Smutná pravda krásu nekalí. Velký bariérový útes je zázrak přírody, který ale strádá. Za třicet let přišel už o polovinu svých korálů.

Tipy a perličky

  • Na Palm Cove se nejlépe dostanete letadlem z jakéhokoli mezinárodního letiště v Austrálii. Skončíte na letišti v Cairns a pak už je to kousek.
  • V zemi se platí australským dolarem, který dostanete v tuto chvíli zhruba za 16 korun.
  • Austrálie nemá žádný oficiální úřední jazyk, ale používá se angličtina, kterou mluví většina obyvatel kontinentu.
  • Pokud si chcete půjčit auto, musíte mít mezinárodní řidičák. A nezapomeňte, že se na tomto kontinentě jezdí obráceně než u nás, tedy vlevo.
  • Aktuální info o covidu najdete na webu ministerstva zahraničí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno