Po sjezdovce až pro parfém. Ve středisku Samnaun vládne pohoda

0
116

Samnaunské sjezdovky budou vyhovovat širší škále jezdců, protože jsou z drtivé většiny červeného značení, dostatečně široké a pěkně přehledné. Nemusíte se tu obávat rušných křižovatek nebo krkolomných černých svahů, navíc jsou některé sjezdovky trochu odstrčené a málo frekventované, a tak tu na vaše řezané oblouky bude pista patřit jen vám.

V Samnaun se nám nejvíc líbily červené sjezdovky 67 a 65, které jsou obsluhované moderní osmisedačkovou lanovkou Visnitzbahn N2, jejíž sedačky připomínají regulérní „sporťák“. Tratě jsou lehce členité s nějakým tím prudším a záhy mírnějším úsekem, ale po celé délce jsou krásně přehledné, takže nic nebrání dát si tyto pisty pěkně v kuse ve sportovních obloucích.

Samnaunské sjezdovky budou vyhovovat širší škále jezdců, protože jsou z drtivé většiny červeného značení, dostatečně široké a pěkně přehledné.

Sjezdovky v Samnaun jsou po ránu perfektně upravené.

Kromě typických širokých alpských dálnic se tu najdou i užší úseky mezi skalami nebo členitější profily sjezdovek s padáčky a zatáčkami jako například u sjezdovky 76 v okrajové části střediska.

Kromě červených sjezdovek se tu můžete sklouznout i na mírnějších modrých, které se tu spouští z vrcholu Viderjoch. Jeden cvičný plac se nachází v hlavním centru střediska Alp Trida, nicméně areál je spíš sportovní než rodinně orientovaný.

Kdo preferuje na lyžích výlety, může hravě zabrousit i do Ischglu a projet několik sjezdovek tam, nebo se vydat po rakousko-švýcarském hřebeni na tzv. „duty-free run“ okruh, který vás buď po černé nebo červené okružní sjezdovce zavede až do centra městečka Samnaun. Spodní část sjezdovky představuje spíš už jakousi servisní cestu, ale díky sněhu je v pohodě sjízdná až k nástupu dvoupatrové kabinkové lanovky, která patří vůbec k největším na světě.

Dvoupatrová kabinková lanovka

Na oběd můžete v Samnaun zajít buď do nějaké typické horské chaty, nebo do moderních prosklených staveb s prvky skla, jako je například Skybar Salaas nebo Sattel Panorama Resturant v sedle Alp Trida Sattel u výstupu panoramatické kabinky. Odtud pojedete dolů už jen lanovkou. K jídlu doporučujeme tradiční švýcarské Rösti (zapečené brambory na malé pánvičce, můžete si je tu dát s vajíčkem, slaninou nebo šunkou a sýrem) a sladkou tečku za nás vyhrál tvarohový dort s ovocem.

Co se týká programu mimo lyžování, můžete se tu projet po sáňkařské dráze, vyrazit na lední brusle nebo se můžete jen tak projít nazdobeným centrem Samnaun, kde restaurace střídá parfumerie s těmi nejrůznějšími kosmetickými produkty.

Sladký dezert v Sattel Panorama Resturant

Večerní Samnaun

Aprés-ski tu neprobíhá v tak bujarém stylu, jako je tomu ve vedlejším Ischglu, přesto se tu dá slušně zapařit v podniku El Rico, jehož horní patro funguje jako americká restaurace, v dolním pak v rytmu hudby můžete spatřit i go-go tanečnice. Díky bezcelní zóně nakoupíte v Samnaun výhodně i benzín, tak si před odjezdem nezapomeňte natankovat, případně si nakoupit nějakou tu lahev alkoholu.

Samnaun v kostce:

Vzdálenost z Prahy: 6 h 50 min

Celodenní skipas dospělý: 67 eur (1 640 Kč)

Celodenní skipas dítě (10-16 let): 41 eur (1 000 Kč)

Celodenní skipas dítě do 10 let: zdarma (v doprovodu s rodičem)

Celodenní skipas senior 81 a více: 41 eur (1 000 Kč)

Webové stránky: www.samnaun.ch

Informace o středisku v češtině: Odkaz

Parkování: parkoviště zdarma přímo u kabiny

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno