Poznejte pravý Balt a zajeďte si do starého přístavního města Klaipeda

0
139

Jednou z největších atrakcí Klaipedy je národní park Kuršská kosa. Tento unikátní přírodní útvar je složen z písečných dun a obklopen Baltským mořem a lagunou. V národním parku můžete vidět velké množství zvířat, jako jsou divocí koně a svišti, a procházet se po nekonečných dunách.

Dalším zajímavým místem v Klaipedě je Muzeum přírodní historie a mořské biologie. Toto muzeum je domovem mnoha vzácných druhů ryb a mořských živočichů a také nabízí pohled do historie přístavu a rybolovu v Klaipėdě.

Kuršská kosa je místo velmi oblíbené pro svou unikátní přírodu a tvar.

Překrásné vitráže

Pro milovníky historie a architektury je návštěva katedrály svatého Jana v Klaipedě nutností. Tato gotická stavba byla postavena v 15. století a je největším kostelem v Litvě. Uvnitř katedrály najdete nádherné vitráže, sochy a fresky.

Když už mluvíme o architektuře, nelze opomenout Velký dům v Klaipedě. Byl postaven v 18. století a je jedním z nejvýznamnějších architektonických památek ve městě. Uvnitř najdete krásné fresky a zajímavé výstavy.

Další zajímavou atrakcí, kterou lze navštívit, je botanická zahrada v Klaipedě. Tato zahrada byla založena v roce 1923 a nachází se v historické části města. Návštěvníci zde mohou vidět přes tři tisíce druhů rostlin z celého světa, včetně mnoha exotických rostlin.

Mají tu smažák!

Cepelíny patří k oblíbeným místním jídlům.

Pokud jde o místní kuchyni, Litva je proslulá svými chutnými zelnými polévkami, bramborovým chlebem a smaženým sýrem. Kromě toho zde lze ochutnat vynikající ryby, jako je kapr a úhoř, a lahodné dezerty.

Nejtypičtějším pokrmem je smažený tvarohový koláč zvaný šakotis. Tento koláč má charakteristický tvar a vyrábí se z těsta smíchaného s vajíčky, cukrem a máslem. Tradičně se peče na otevřeném ohni a zdobí se cukrem a skořicí.

Dalším oblíbeným jídlem v Litvě jsou bramborové placky zvané cepelíny. Tento pokrm se skládá z bramborového těsta, jež se naplní mletým masem a následně se vaří. Podávají se s kyselým zelím a smetanou.

V Litvě se také nachází mnoho pivovarů, které nabízejí překvapivě ucházející pivo. Mezi nejpopulárnější značky patří Švyturys, Kalnapilis a Utenos.

Kromě zmiňovaných památek a muzeí stojí v Klaipedě za návštěvu i přístav, který je nejvýznamnějším přístavem Litvy. Z přístavu se každodenně plaví trajekty do různých měst v Baltském moři, například do Švédska nebo Německa.

Vědeli jste, že Litva:

  • je jedním z nejvíce lesnatých států v Evropě? Lesy zde zaujímají více než třetinu celkové plochy země.
  • má jeden z největších počtů meteoritů na obyvatele na světě, což je dáno tím, že v minulosti zasáhla Litvu řada meteoritických spršek?
  • je známá svými písečnými dunami, které se rozprostírají na pobřeží Baltského moře? Tyto duny jsou velmi cenné a jsou zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO.
  • je jedinou zemí v Evropě, kde stále fungují plovoucí dřevěná mola, která slouží jako přístavy pro rybářské lodě? Tato mola se nacházejí v několika pobřežních městech a jsou oblíbenou turistickou atrakcí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno