VIDEO: překonejte závrať a zkuste si nejnovější vyhlídky na Dubaj

0
295

Pokud se do Dubaje chystáte poprvé, připravte se na to, že v tomto městě je téměř všechno obří – od domů až po ulice. Mrakodrapy se šplhají tak vysoko, že si vedle nich přijdete malí jako brouci. Dojem sklíčenosti ještě umocňují extrémně široké silnice plné aut.

Právě proto se rozhodně vyplatí podívat se na všechen ten ruch z výšky. Možností máte spoustu, těžko zapomenutelné budou určitě dvě vyhlídky z našeho dnešního článku.

Vyhlídkové kolo Ain Dubai

Umělý poloostrov Palm Džumeira rozšířil dubajské pobřeží bezmála dvojnásobně. Ze země ho téměř neoceníte, pohled shora je rozhodně mnohem zajímavější. Skvělý rozhled se vám naskytne z nového vyhlídkového kola Ain Dubai (což arabsky znamená Dubajské oko).

S velkou pompou se kolo otevřelo teprve loni v říjnu a najdete ho na ostrově Bluewaters hned naproti dubajské marině. Vysoké je rekordních 250 metrů a je tedy nejvyšší na světe. Jenom pylony samotné měří 126 metrů.

Jeden okruh trvá 38 minut. Za tu dobu si město můžete při dobrém počasí prohlédnout prakticky celé. Když budete mít opravdu štěstí a bude jasno, dohlédnete klidně až k Burdž Chalífě.

My jsme měli smůlu, v den naší návštěvy byl lehký opar, a tak jsme stěží zahlédli Burdž al-Arab. Když už jsme u tohoto luxusního hotelu, právě kvůli němu musela vzniknout nová hotelová kategorie 7*. Veřejnosti je prakticky nepřístupný, jediná možnost, jak nahlédnout dovnitř, je podmíněná návštěvou restaurace v horním patře.

Pohled na ostrov Bluewaters Island

Výhled z vyhlídkového kola Ain Dubai

Hezký výhled budete mít taky na letiště Skydive, odkud startují adrenalinové lety spojené se seskoky s padákem. Letadla létají v těsné blízkosti kola, a tak si je při návštěvě Dubajského oka užijete taky. 

Jedna jízda vyjde na 130 dirhamů, což je v přepočtu zhruba 770 korun. Nemusíte se ale spokojit s běžnou kabinou. Některé jsou upravené jako bary, které si můžete pronajmout pro vlastní oslavy s nezapomenutelným výhledem.

Sky Views Edge Walk

Jestli máte strach z výšek, tato vyhlídka rozhodně nebude pro vás. Observatoř Sky Views se totiž nachází na vrcholku mrakodrapu The Addres Sky View ve výšce 219,5 metru. Její součástí je plošina s prosklenou podlahou a hlavně chodníček Edge Walk. Tomu ale chybí zábradlí, a tak mezi vámi a dvousetmetrovou propastí nebude vůbec nic.

Vyhlídkový chodníček Edge Walk

Jistit vás sice bude lezecký postroj připoutaný k mohutné kolejnici, ale první kroky rozhodně nejsou nic zvlášť příjemného. Samotní instruktoři vás navíc budou nabádat, abyste se do postroje posadili a zavěsili se až nad samotnou hranu lávky. A to jak čelem, tak zády k propasti. 

Překonat strach se rozhodně vyplatí. Na výhled, ve kterém vám nic nebrání, totiž jen tak nezapomenete. Skvěle uvidíte jak Burdž Chalífu, tak prakticky celé finanční centrum Dubaje. Jedinečný je taky pohled na superdálnici Sheikh Zayed Road. Přímo pod vámi bude obrovská křižovatka, na které provoz jenom málokdy utichá.

Jestli si na tento adrenalinový výstup netroufnete, prosklená plošina ho důstojně nahradí. Navíc máte i možnost sklouznout se po prosklené skluzavce. Na chvíli tak můžete zažít pocit, jako byste letěli na kouzelném koberci. 

Vstup na prosklenou vyhlídku vyjde na necelých pět set korun. V ceně je i jedno sklouznutí. Edge Walk je dražší, pro jednoho vyjde cirka na čtyři tisíce.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno