Komerční prezentace Aktual.: 5.09.2024 18:00

Maeztu (Španělsko) – Český cyklista Mathias Vacek obsadil v 18. etapě Vuelty osmé místo. Na domácího vítěze Urka Berradeho ztratil čtyři sekundy. Červený trikot vedoucího jezdce průběžného pořadí i dnes udržel Australan Ben O’Connor. Na prvním místě má stále náskok pěti sekund před trojnásobným vítězem Primožem Rogličem ze Slovinska.

O’Connor dorazil do cíle na 26. místě, Roglič o pět pozic za ním a za Berradem zaostali shodně o šest minut a 40 sekund. Druhý český jezdec Pavel Bittner obsadil 61. místo se ztrátou téměř 14 minut.

Berrade za výhrou vyrazil ve stoupání asi šest kilometrů před cílem, kdy ujel skupince uprchlíků. Pro největší výhru v kariéře si dojel s náskokem čtyř sekund před Švýcarem Maurem Schmidem a krajanem Miguelem Pauem.

O umístění na stupních vítězů v závěru bojoval i Vacek, ale nakonec se musel spokojit s osmým místem. Na probíhající Vueltě byl dvaadvacetiletý český jezdec už dvakrát druhý.

Šestadvacetiletý Berrade výhrou vylepšil úspěšné vystoupení stáje Equipo Kern Pharma na poslední Grand Tour sezony. Pro druhodivizní tým zařídil už třetí etapové vítězství.