Komerční prezentace Aktualizace: 10.04.2024 07:41

New York – Gólman Lukáš Dostál v NHL vychytal výhru Anaheimu 3:1 nad Los Angeles. Český gólman kryl 36 střel a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. První branku Ducks připravil obránce Radko Gudas, jenž bodoval poprvé po návratu na led. Asistenci si v duelu Bostonu s Carolinou (1:4) připsal také Jakub Lauko v dresu Bruins.

Dostál při zranění Johna Gibsona opanoval brankoviště Anaheimu. Český gólman poprvé v NHL odchytal pět po sobě jdoucích zápasů a pomohl v nich svému týmu k pěti bodům. Proti Los Angeles inkasoval jediný gól v šesté minutě, kdy ho překonal Akil Thomas. Poté branku zavřel a výrazně přispěl k výhře 3:1.

Gudas připravil první branku Anaheimu v závěru úvodní dvacetiminutovky. Český obránce, jenž naskočil do třetího zápasu po třítýdenní pauze způsobené zraněním v horní části těla, vystřelil od modré čáry a jeho pokus za záda Cama Talbota dostal Frank Vatrano.

Ducks o výhře rozhodli v úvodu třetí třetiny. V čase 41:35 rozhodčí kvůli ofsajdu odvolali gól Alexe Killorna, o pouhých 16 vteřin později se ale stejný hráč prosadil znovu a poprvé v zápase poslal domácí do vedení. Ve 46. minutě přidal třetí branku domácích Trevor Zegras a Anaheim si v závěru i díky jistému Dostálovi vedení pohlídal.

Souboj tří nejproduktivnějších Čechů v NHL nabídlo utkání Bostonu s Carolinou. David Pastrňák, Pavel Zacha ani Martin Nečas ale v zápase nebodovali. Jediným českým hokejistou, který se zapsal do statistik, byl Jakub Lauko. Křídelník čtvrtého útoku Bruins ve 37. minutě zkusil ohrozit gólmana Pjotra Kočetkova, jeho pokus se ale pouze odrazil k Charliemu McAvoyovi, jenž z pozice v levém kruhu nezaváhal.

Víckrát Bruins na Kočetkova nevyzráli a prohráli poprvé po čtyřech zápasech. Carolinu za výhrou 4:1 nasměroval lakrosový gól Andreje Svečnikova. Hurricanes i díky jeho výstavní trefě zvítězili potřetí za sebou a posunuli se o skóre před Boston na druhé místo Východní konference.

NHL:

Boston – Carolina 1:4, Montreal – Philadelphia 9:3, Detroit – Washington 1:2, Tampa Bay – Columbus 5:2, Florida – Ottawa 2:0, New Jersey – Toronto 2:5, Seattle – Arizona 5:0, Dallas – Buffalo 3:2, Colorado – Minnesota 5:2, Anaheim – Los Angeles 3:1, Nashville – Winnipeg 3:4 v prodl., NY Islanders – NY Rangers 4:2, San Jose – Calgary 2:3 v prodl.

5. St. Louis 78 41 5 32 227:240 87
6. Minnesota 78 37 10 31 237:249 83
7. Arizona 78 33 5 40 239:261 71
8. Chicago 77 23 5 49 169:268 51