Komerční prezentace Aktual.: 26.06.2026 17:35
Praha – Hokejový brankář Lukáš Dostál má za sebou další sezonu v NHL v roli týmové jedničky Anaheimu. Hodnotí se mu o to lépe, že Ducks si na jejím konci zahráli po osmi letech play off. Věří, že vzestupná tendence výkonů a výsledků kalifornského klubu bude nadále pokračovat. Jak ale také přiznal v rozhovoru s novináři, stále ho pronásledují myšlenky na inkasovaný gól z hole Mitchella Marnera ve čtvrtfinále olympijského turnaje v Miláně.
Anaheim nejenže vybojoval postup do vyřazovacích bitev o Stanley Cup, ale v prvním kole poslal na dovolenou Edmonton. Oilers přitom hráli v minulých dvou letech pokaždé finále. Ve 2. kole už pak byl nad síly Ducks tým Vegas, pozdější poražený finalista s Tomášem Hertlem v sestavě.
„Sezona byla z klubového hlediska výborná. Po osmi letech jsme se dostali do play off, troufl bych si říct, že přestavba už se nějak blíží konci, možná už je u konce a máme fakt kvalitní jádro mladých hráčů. Jsou to fantastičtí hokejisté. Byla to pro nás obrovská zkušenost, ale doufám, že z toho budeme čerpat i do příští sezony a těch dalších,“ uvedl Dostál.
Sám má smlouvu až do roku 2030, ale je otázkou, zda u toho budou také dosavadní čeští spoluhráči – gólman Petr Mrázek a obránce Radko Gudas, jenž byl v minulých dvou sezonách kapitánem týmu.
„Viděl jsem se s Mrázou i Gudym, byl bych hrozně rád, aby tam oba dva zůstali. Ale to je něco, co není v mých rukách, to je hokejový život. Upřímně říkám, že nevím, co bude a jak to dopadne s Petrem nebo Gudym, ale prožil jsem s nimi v týmu úžasný čas,“ připomněl Dostál.
Z hlavy by naproti tomu rád dostal vzpomínky na to, jakým způsobem pro národní tým skončil únorový olympijský turnaj. Porážka po úchvatné bitvě ve čtvrtfinále s vysoce favorizovanou Kanadou byla o to bolestnější, že se zrodila až v prodloužení. „Měl jsem ten gól od Marnera ještě po vyřazení před sebou. Hodně mě to mrzelo. A je to něco, co mě bude asi kousat do konce hokejové kariéry,“ připustil.
V těchto dnech už se klíčový muž sestavy světových šampionů z domácího MS 2024 v Praze a Ostravě připravuje na novou sezonu. „Už jsem asi třetí týden v v letní přípravě. Zdržel jsem se trochu déle v Anaheimu, bylo krásné počasí a bydlím kousek od moře, takže to byl hezky strávený čas, užil jsem si to. Pár kluků tam ještě zůstávalo, takže jsme se snažili spolu vídat a udělat občas nějakou grilovačku nebo tak, bylo to moc fajn,“ přiblížil Dostál.
„Jakmile jsem se vrátil do Česka, v podstatě skoro hned jsem musel začít rehabilitovat s kotníkem. To byl také důvod, proč jsem vynechal i mistrovství světa ve Švýcarsku. Bude to ještě dlouhá cesta, určitě ještě nějaký pátek to potrvá, než to bude stoprocentní,“ dodal čerstvě šestadvacetiletý Dostál.
Střihl i roli v krátkém videu zpěvačky Ewy Farné souvisejícím s jejími koncerty v Edenu. Společně právě s Gudasem si zahráli „sekuriťáky“. „Vzniklo to poměrně náhodou. Ewu jsem potkal, když šla po Brně, dali jsme se do řeči a vyměnili si čísla. A ona mi pak napsala, že za dva dny mají nějaké natáčení právě na ten Eden, což byl mimochodem fantastický koncert a úžasná show, hrozně jsem si to užil,“ ocenil.
Přes Dostála zapojila populární zpěvačka i Gudase. „Psala, jestli bych jí nemohl dát číslo na Gudyho a že by nás potřebovali do nějakého skeče právě jako sekuriťáky. Vůbec jsem nevěděl, co od toho čekat, ale když jsem to pak viděl, vypadalo to celkem fajn. Byla to sranda, že jsme tam mohli být takhle s Gudym. Zrovna přiletěl z Ameriky a snad rovnou druhý den šel na natáčení. Klobouk dolů před ním, že to takhle rychle zvládl,“ řekl Dostál.
Také změnil image, jindy hladce oholenou tvář mu zdobí knírek. „Není za tím ale žádný příběh. Jen jsem to chtěl zkusit po play off, když to nějak tak vyrostlo. Ani jsem nevěděl, že mi to dokáže narůst,“ smál se Dostál. „Nevím, jestli když někdo bouchne dveřma, zda to neodpadne, ale líbí se mi to, tak si zatím knírek nechám. Pak uvidíme,“ dodal.
‚;
} else {
let zoneId = ‚78406‘;
zoneId = (zoneType === ‚autonaelektrinu‘) ? ‚230106‘ : zoneId;
div.innerHTML = “;
}
}


