Dramatický pokles bitcoinu Salvador nezastavil. Země nakoupila další mince


ilustrační snímek


| foto: Reuters

Jeden z největších denních nákupů provedl Salvador tento týden ve středu. Země zareagovala na citelný pokles hodnoty bitcoinu, který se propadl až pod hranici 30 tisíc amerických dolarů. Prezident Bukele to však pojal jako investiční výzvu, a proto nakoupil dalších 500 mincí, píše agentura Bloomberg.

Salvador dodnes nakoupil kryptoměny za úhrnných 103 milionů amerických dolarů, což je v přepočtu zhruba 2,4 miliardy korun. V současné chvíli je ale hodnota salvadorského bitcoinu až o 28 procent nižší. Země by držený bitcoin nyní prodala jen za zhruba 74 milionů amerických dolarů.

Deník Los Angeles Times informoval o tom, že navzdory slibům prezidenta Bukeleho bitcoin život tamějším obyvatelům příliš neusnadňuje. Zhruba tisícovce osob byla ukradena identita k oficiální bitcoinové peněžence Chivo a kryptoměny se stále ani netěší závratné oblibě.

Čtyřicetiletý Bukele má kryptoměnou velké plány, mezi které se řadí třeba i vydání bitcoinových dluhopisů v hodnotě jedné miliardy dolarů. Polovinu z takto získaných peněz má být využita na budování speciálního bitcoinového města. Dalších pět set milionů dolarů pak salvadorská vláda chce použít na nákup dalších mincí.

Salvador tak nebere v potaz varování Mezinárodního měnového fondu, který zemi dlouhodobě varuje před velkými riziky v kontextu finanční stability i ochrany spotřebitelů.

Cena bitcoinu klesla ve středu při obchodování v Asii pod hranici 30 tisíc dolarů. Nejznámější kryptoměna je tak nejníže od loňského července, od listopadového maxima už odepsala kolem 55 procent. Důvodem je hlavně propad akciových trhů, který se negativně projevuje i na kryptoměnách.

„Jsme svědky pomalého propadu, zčásti ho způsobuje to, že bitcoin prodávají ti, co ho drželi dlouho,“ řekl ve středu analytik Josh Lim ze společnosti Genesis Global Trading pro agenturu Reuters.

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts