Japonsko se otevře turistům jen na zkoušku. Kdy to bude úplně, ještě neví


Zážitek, který si turisté v Japonsku jen tak ještě neužijí


| foto: AP

Přestože byl před covidem turismus jedním ze základních pilířů japonské ekonomiky, turisté se tam od zavedení přísných koronavirových opatření v roce 2020 ještě nevrátili. Opatření se v zemi zvolňují jen pomalu, výjimku v současnosti mají pouze obchodníci nebo studenti.

Individuální turistika má stále stop i přes to, že v zemi zní čím dál silněji volání po jejím restartu. Ten by mohl pomoci kurzu jenu, který se nyní v poměru ke světovým měnám nachází nejníže za posledních dvacet let.

Japonská agentura pro turismus proto nyní oznámila, že již do konce tohoto měsíce dovolí menším skupinám turistů vstoupit do země v rámci testovacího turistického provozu, který má předpovědět návrat do předcovidových kolejí.

Do programu spadnou nejprve třikrát očkovaní turisté z USA, Austrálie, Thajska a Singapuru, jejich cesty však budou podléhat přísné kontrole orgánů i agentur. Stejně tak budou první návštěvníky po celou dobu doprovázet vedoucí zájezdů, oznámila vláda.

Udělejte něco s porodností, jinak Japonsko přestane existovat, radí Musk

„Tento pokus nám umožní ověřit dodržování restrikcí pro prevenci infekcí a zároveň nám pomůže formulovat nové pokyny pro cestovní kanceláře i provozovatele ubytovacích zařízení,“ píše se ve vládním dokumentu.

Japonský ministerský předseda Fumio Kišida při nedávné návštěvě Londýna oznámil, že plně sjednotí hraniční procedury při vstupu do země „s demokratickými zeměmi“ v červnu, další podrobnosti však nesdělil, a to ani kdy se země hodlá turistům otevřít úplně. V roce 2019 jich zemi navštívilo 31,9 milionu, v zemi utratili 4,8 trilionu jenů, tedy asi 870 miliard korun.

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts