Musk pozastavil převzetí Twitteru kvůli falešným účtům, akcie spadly


ilustrační snímek


| foto: Reuters

Twitter totiž začátkem května uvedl, že falešné a spamové účty představují méně než pět procent všech uživatelů platformy. Zároveň se však začaly šířit informace o tom, že až polovina všech sledujících Elona Muska jsou „boti“, tedy falešné účty.

Miliardář zareagoval tím, že dohodu o koupi pozastavil do momentu, než získá více informací o falešných účtech. „Dohoda s Twitterem je dočasně pozastavena, dokud nebudou k dispozici podrobnosti podporující výpočet, že spamové/falešné účty skutečně představují méně než pět procent uživatelů,“ napsal v tweetu.

Muskovy obavy nemusí být plané. Hodnotu společnosti totiž mimo jiné stanovuje i počet aktivních uživatelů a pokud se ukáže, že jich není tolik, kolik Twitter uvádí, pak to může být pro společnost opravdovým problémem.

Twitter uvádí, že má aktuálně 229 milionů uživatelů, kterým může zobrazovat reklamu, což je pro platformu naprosto zásadní metrika. Sociální síť má ovšem dlouhodobě problém s automatizovanými falešnými účty, které se používají ke zveřejňování obsahu.

Musk, který je nejbohatším člověkem na světě, se na převzetí společnosti Twitter dohodl minulý měsíc. Miliardář již dříve vyzval k „poražení spamových robotů“ a také k několika dalším změnám, včetně obnovení některých zrušených účtů, včetně účtu bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts