Pacovský končí v čele Pražské plynárenské, odvolala ho dozorčí rada

0
43

Konkrétní důvody neshod zatím žádná ze stran nesdělila. Pacovský na svém účtu sociální sítě X bez dalších podrobností pouze uvedl, že jeho působení po „nabitých a divokých třech letech“ v Pražské plynárenské skončilo.

„Ze strany členů dozorčí rady, kteří mají plně v kompetenci volbu i odvolání členů představenstva, se v posledních měsících ozývaly hlasy na rozdílné představy o fungování a směrování společnosti směrem do budoucna mezi předsedou představenstva a dozorčí radou,“ řekl předseda výboru pro energetiku zastupitelstva Jan Chabr (TOP 09).

Pacovský byl předsedou představenstva Pražské plynárenské od poloviny ledna 2021. Tehdy ve funkci nahradil odvolaného Pavla Janečka. Pacovský v minulosti působil také v energetické společnosti ČEZ, kde vystřídal několik řídících pozic.

Pražská plynárenská dlouhodobě patří mezi největší tuzemské dodavatele energií. Plynem a elektřinou zásobuje asi 445 tisíc odběrných míst. Jediným akcionářem společnosti je Pražská plynárenská Holding, ovládaná hlavním městem Prahou. Hlavní město vlastní plynárny právě přes Pražskou plynárenskou Holding, jelikož je však od roku 2014 jejich stoprocentním vlastníkem, je mezičlánek podle vedení města již zbytečný a firma se sloučí s Pražskou plynárenskou.

Pražská plynárenská v loňském roce zaznamenala zisk po zdanění 639,8 milionu korun. Meziročně si tak polepšila téměř o 19 procent. Ještě výrazněji stouply tržby společnosti, a to z předloňských 17,1 miliardy korun na 32,5 miliardy korun.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno