Podprsenka navždycky. Victoria’s Secret snižuje odpad, recykluje její části

0
42

Podprsenka s názvem Forever Bra má vycpávky vyrobené z tkaniny na rostlinné bázi, snadněji se recykluje než syntetické materiály jako polyester, které se získávají z ropy.

Program zatím funguje ve Spojených státech. Zákaznice tam mohou obnošené podprsenky odnést zpět do kterékoli prodejny Victoria’s Secret. Vycpávky se z nich pak odstraní a recyklují.

Některé části, konkrétně kovové kostice nebo plastové zapínání, však recyklovat nejdou. V případě produktu Forever Bra se tyto prvky z podprsenek pálí a vyrábí se z nich elektrická energie.

Odpady v módě

Vzhledem k tomu, že oděvní značky čelí tlaku na omezení obrovského problému s odpadem v módě, mnohé z nich se obracejí k programům prodeje k dalšímu využití. Spotřebitelé již nyní mohou odnést vyřazené oblečení prodejci a ten ho dále využije. Takový program například ve Velké Británii nabízí módní řetězec Zara nebo H&M, ale cirkulární módě se věnuje mnoho dalších projektů.

Společnosti vyrábějící intimní oblečení však tuto možnost obvykle nemají. Když spodní prádlo doslouží, je zřejmým řešením jeho vyhození, což ročně představuje miliardy kilogramů odpadu. A tak zavedené značky i začínající firmy experimentují s řešeními, jak zabránit tomu, aby se spodní prádlo dostalo na skládky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno