Průměrná škoda na dovolené vzrostla o třetinu, prodražuje se repatriace

Mnohem častěji je totiž požadována přeprava klientů letecky. „Přístup lékařů je takový, že aby nám pacienta pustili z ošetření, tak to musí proběhnout létající ambulancí,“ uvedl mluvčí ERV Vlastimil Divoký. 

Vůbec nejdražší plnění, které pojišťovna vloni vyplatila, nesouviselo s covidem. Šlo o srdeční selhání klienta v USA, respektive na Havaji a jeho léčba vyšla na čtyři miliony korun. Nejdražší pojistné plnění spojené s covidem se událo už v roce 2020 a bylo spojené s pobytem pacienta na plicní ventilaci obdobně ve Spojených státech. Tam celková úhrada dosáhla 4,7 milionu korun. 

Zároveň platí, že epidemie koronaviru změnila chování českých turistů. Zatímco v předkrizových letech stále vyšší počet lidí vyjížděl na dvě kratší dovolené do roka, omezení spojená se zdravotní prevencí tento trend obrátila. To se projevilo prodloužení průměrné délky zahraniční cesty ze 7,8 dní na 8,5 dne. V této statistice jsou ale na rozdíl od dat statistiků ČSÚ pochopitelně zahrnuti jen klienti s cestovním pojištěním.

Rovněž během omezení rostl podíl individuálních cest vlastní dopravou nad zájezdy pořizovanými prostřednictvím cestovních kanceláří. Vloni  individuálních cestovatelů bylo podle ERV 61,7 procenta a v roce 2020 přes 70 procent. To se s koncem epidemie a znovuotevřením leteckých linek opět změnilo. 

„S obnovováním letů se lidé vrací do cestovních kanceláří kvůli nejistotě ve změnách letů, či rušení letů. Ty totiž na podobné změny dokážou lépe reagovat a lidem snadněji zajistí změnu letu či destinace,“ uvedl obchodní a marketingový ředitel ERV pojišťovny Štěpán Landík. 

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts