Ruským vojákům jsme žádné konzervy neposlali, odmítá Bonduelle nařčení ze sítí

0
32


Snímek ze sítě VKontakte, který tvrdil, že Bonduelle dodala ruským vojákům jídlo.


| foto: Telegram

Vlnu nevole mezi uživateli rozpoutal příspěvek na ruské sociální síti VKontakte, který obsahoval fotografie zeleninových konzerv Bonduelle a údajných novoročenek s následujícím přáním: „Drahý vojáku! Přijmi blahopřání k novému roku. Přejeme vše nejlepší a rychlé vítězství.“ Takovýchto balíčků mělo být rozesláno deset tisíc, tvrdil příspěvek.

Ten je už smazaný, dochovala se však jeho archivovaná verze.

Bonduelle vzápětí na svém webu informaci odmítla jako smyšlenou. „Třicátého prosince ruské sociální sítě rozšířily zavádějící informace o našem podnikání v Rusku. Tyto informace, stejně jako prohlášení připisovaná Bonduelle, jsou smyšlené,“ uvedla firma na svém webu.

Skupina Bonduelle podle svého vyjádření pokračuje ve svých aktivitách v Rusku, jen aby zajistila přístup zdejšího civilního obyvatelstva k základním potravinám a také export do sousedních zemí.

Firma už dříve uvedla, že ruský trh zcela neopustí. „Fungujeme v této zemi 25 let, zaměstnáváme přes tisíc lidí a ve třech místních továrnách produkujeme základní potraviny (včetně konzervovaného hrášku, kukuřice a fazolí) pro ruské zákazníky, ale také 90 milionů zákazníků v sousedních zemích (Gruzie, Arménie, Ázerbajdžán, Bělorusko, Kazachstán a střední Asie),“ uvedla firma v prohlášení po začátku války.

Podle listu Le Parisien firma na ruském trhu generuje pět procent svého ročního obratu (150 milionů eur).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno