S rasou nejsou žerty. Komiks Dilbert poprvé vychází ve dvou variantách


Ilustrační snímek


| foto: Dilbert.com

Na první květnový týden si Adams připravil sérii komiksových stripů zaměřených na rasovou rozmanitost na pracovišti. A protože si neodpustil nic ze své kousavé ironie, jež zajistila Dilbertovi statisíce fanoušků po celém světě, pojistil se zároveň i pro případ, že by pro některá média nebyl tento druh humoru skousnutelný.

„Komiksová série Dilbert představuje v týdnu od 2. května novou postavu v příběhové linii, která zahrnuje témata rasové identifikace a rozmanitosti na pracovišti. Věříme, že příběh i postavy jsou relevantní a v mezích norem komiksu Dilbert, uznáváme však zároveň, že někteří klienti se mohou rozhodnout je nevydat. Proto jsou k dispozici i alternativní příběhy,“ uvedl Syndikát Andrews McMeel, který komiks distribuuje.

Informace o tom, kolik vydavatelství publikujících Dilberta se rozhodlo pro kterou verzi, nejsou k dispozici. Dodatečné oznámení krotší verze může napovídat, že vydavatel už reagoval na kritické ohlasy.

Na iDNES.cz, kde Dilbertovy příběhy vycházejí od roku 2006, mohou čtenáři celý týden sledovat původní příběhy věnované rasové diverzitě a inženýra Davea, jenž kazí šéfovi plány tím, že se identifikuje jako běloch.

Verze s rasovou diverzitou najdete na stránce komiksu Dilbert na iDNES.cz.

Licenční podmínky zakazují vytvářet z Dilbertů delší archiv než jeden týden, také alternativní varianty z prvního květnového týdne proto budou dostupné jen dočasně.

pátek 6. 5., alternativní varianta

pátek 6. května alt

sobota 7. 5., alternativní varianta

sobota 7. května alt

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts