Twitter chce Muska k převzetí společnost přinutit. Chystá na něj žalobu


Ilustrační snímek


| foto: Reuters

Musk se na převzetí Twitteru za 44 miliard dolarů (téměř 1,1 bilionu korun) dohodl letos v dubnu. V pátek však oznámil ukončení dohody, které zdůvodnil tím, že mu společnost Twitter neposkytla údaje ohledně falešných a spamových účtů na své stejnojmenné sociální síti.

Předseda správní rady Twitteru Bret Taylor v pátek v reakci na Muskův krok uvedl, že Twitter bude s Muskem bojovat u soudu za naplnění dohody o převzetí. Správní rada je podle něj „odhodlána uzavřít transakci za cenu a podmínky dohodnuté s panem Muskem a plánuje podniknout právní kroky k vynucení dohody“. Twitter si k dosažení svého cíle najímá prestižní advokátní kancelář Wachtell, Lipton, Rosen & Katz. Agentuře Reuters to řekly zdroje obeznámené se situací.

Musk si přivedl advokátní kancelář Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan LLP. Tato firma vedla jeho úspěšnou obranu proti žalobě pro pomluvu v roce 2019 a zastupuje ho v rámci probíhajícího soudního sporu s akcionáři kvůli jeho neúspěšnému pokusu o převzetí společnosti Tesla do soukromého vlastnictví v roce 2018.

Zástupce společnosti Wachtell Lipton se odmítl vyjádřit a zástupce společnosti Quinn Emanuel se nepodařilo zastihnout. Mluvčí společnosti Twitter se odmítl vyjádřit. Musk ani Jared Birchall, šéf jeho rodinné kanceláře, na žádost o komentář nereagovali.

Muskova reakce? Žerty a smích

Miliardář Elon Musk sice oficiální vyjádření médiím neposkytl, na plány společnosti Twitter ale i tak zareagoval. Na svém twitterovém účtu zveřejnil meme, na němž jsou jeho smějící se obrázky s popisky, které líčí jednu z verzí událostí posledních několika měsíců.

Musk tak zlehčuje vyústění transakce, které bylo složitým a velmi nákladným obchodem. Plány na převzetí prošly hned několika verzemi financování a zatížily akcie automobilky Tesla.

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts