V Praze přistál první přímý spoj z Tchaj-wanu. Zpět odletí před polednem

0
49


Letoun Airbus A350-900 dopravce China Airlines (13. února 2021)


| foto: Profimedia.cz

První spoj mezi Prahou a Tchaj-pejí odstartoval z Tchaj-wanu krátce před půlnocí místního času a přistál v Ruzyni v 6:55, o čtvrt hodiny dříve proti plánovanému příletu. Linku obsluhuje dopravce China Airlines. Zpět odletí v 11:05 a poletí asi dvanáct a půl hodiny.

Linka bude v provozu vždy v úterý a sobotu z Tchaj-wanu a ve středu a neděli z Česka. China Airlines bude využívat na lince letadlo Airbus A350-900.

Ceny zpáteční letenky začínají podle webu dopravce zhruba na 17 800 Kč. Letiště Praha má nyní v seznamu dálkových linek do Asie spojení do Ammánu, Dubaje, Dauhá, Maskatu a Salály. Na konci března se vrátila přímá linka do Soulu, v květnu pak linka do New Yorku.

Podle ředitele portálu Letuška.cz Josefa Trejbala může přímá linka do Tchaj-wanu otevřít možnosti cestování do dalších destinací. „China Airlines je totiž největším tchajwanským dopravcem s možností přestupů do rozsáhlé sítě mnoha dalších asijských destinací i Austrálie,“ uvedl. Letenky do dalších míst s přestupem v Tchaj-peji podle Trejbala začínají na 20 000 Kč.

Provoz zahajuje přímá linka Česko – Tchaj-wan, let potrvá 14 hodin

Manažerka letenek Student Agency Travel Lenka Kašická uvedla, že je o letenky do Tchaj-peje zájem, prodeje do této destinace jsou vyšší než v předcovidovém roce 2019. Kiwi.com pozoruje nárůst vyhledávání letů na Tchaj-wan z Prahy, proti loňsku je zájem dvojnásobný.

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová na neoficiálním setkání v Praze s tchajwanským ministrem zahraničí Josephem Wu řekla, že přímá letecká linka usnadní spolupráci ČR a Tchaj-wanu.

„Diskutovali jsme také o pokračující ekonomické spolupráci našich podnikatelů s jejich tchajwanskými obchodními partnery a o konkrétních plánech tchajwanských investorů u nás,“ uvedla.

Česko v posledních letech zintenzivnilo svou podporu Tchaj-wanu. Ostrov navštívili například předsedové obou komor Parlamentu Miloš Vystrčil a Pekarová. Prezident Petr Pavel po svém zvolení telefonicky hovořil s tamní prezidentkou Cchaj Jing-wen.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno