Volný pád akcií Netflixu, propadly se o 39 procent kvůli poklesu uživatelů

Počet předplatitelů Netflixu se za leden až březen snížil o 200 tisíc na
221,6 milionu. Vedení společnosti přitom očekávalo naopak zvýšení počtu předplatitelů o 2,5 milionu. Nyní se Netflix připravuje, že se situace dále zhorší, a očekává ztrátu dvou milionů předplatitelů za duben až červen.

Pokles částečně pramenil z rozhodnutí Netflixu stáhnout se z Ruska na protest proti válce proti Ukrajině, což vedlo ke ztrátě 700 tisíc předplatitelů.

Netflix poprvé připustil, že by mohl začít nabízet i levnější předplatné podpořené příjmy z reklamy. V úterý to řekl spoluředitel firmy Reed Hastings. Netflix reklamě na své streamovací platformě dlouho odolával, nyní ji ale zvažuje, aby zastavil úbytek předplatitelů. Podle Hastingse dává taková možnost nyní smysl.

„Kdo se zajímá o Netflix, tak ví, že já jsem se vždy stavěl proti složitým reklamním vazbám a že jsem velkým zastáncem toho, aby předplatné bylo co nejjednodušší,“ poznamenal Hastings.

„A i když to stále preferuji, jsem ještě větším zastáncem toho, aby měli spotřebitelé na výběr,“ řekl analytikům po zveřejnění hospodářských výsledků. Netflix podle něj vnímá, že některým předplatitelům reklama nevadí.

Dlouhodobý plán

Hastings upozornil, že pokud se Netflix pro levnější předplatné rozhodne, nebude to hned, ale zřejmě až za rok nebo dva. Nové předplatné podpořené reklamou by mohlo Netflixu zajistit i solidní zisky.

Společnost Netflix se loni začala ubírat novým směrem, když do předplatného přidala videohry, aby získala další předplatitele.

Čistý zisk společnosti se v prvním čtvrtletí snížil na 1,5 miliardy dolarů
(34 miliard korun) z loňských srovnatelných 1,7 miliardy dolarů. Tržby stouply o 9,8 procenta na 7,8 miliardy dolarů.

Akcie firmy uzavřely úterní obchodování růstem o 3,2 procenta. Po zahájení obchodování ve středu se propadaly až o 39 procent. Nyní jsou o zhruba 68 procent níže než v listopadu, kdy jejich cena byla naopak rekordní.

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts